CHP’li kadınlardan AK Partili kadınlara tepki çağrısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP’li kadınlardan AK Partili kadınlara tepki çağrısı

CHP’li kadınlardan AK Partili kadınlara tepki çağrısı

CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Sündüz Başsorgun, parti binasında düzenlediğini basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadını aşağılayan açıklamalarını şiddetle kınadığını belirtti. Başsorgun, AK Partili kadınları da mücadeleye davet ederek, “AKP’li tüm kadınları da yanımızda mücadeleye davet ediyoruz” dedi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 10 Haziran 2016 Cuma, 15:00

CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Sündüz Başsorgun, Milletvekili Kazım Arslan, Parti Meclisi üyesi Gülizar Biçer Karaca, Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Meclisleri’nin CHP’li kadın üyeleri ile partili kadınların katıldığı toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yarım kadın” açıklamalarına tepki gösterdi.

“KADIN BEDENİ ÜZERİNDEN SİYASET”
AKP iktidarını kadının bedeni, cinselliği üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Başsorgun, “Bugün siyasi iktidar, yaşanan ekonomik çöküntüye, terör saldırılarına, çocukların cinsel istismarlarına, kadın cinayetlerine çözüm üretmek yerine, kadının bedeni, cinselliği üzerinden siyaset yaparak gündemi ve toplumsal direnişin yönünü değiştirmeye çalışmaktadır” dedi.

AKP’li KADINLARA DAVET
Başta Cumhurbaşkanı’nın kadın bedeni üzerinden gündem yaratma çabasında, kadının onurunu, gururunu hiçe sayan açıklamalarını şiddetle kınadıklarını belirten Başsorgun, AKP’li kadınları da mücadeleye davet etti.

denizli-chpli-kadinlardan-birlik-mesaji-ic

Başsorgun, “AKP’li tüm kadınları da yanımızda mücadeleye davet ediyoruz. Biz kadınlar nasıl ki kurtuluş mücadelemizde Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında savaşmaya kendimiz karar verdiysek, kılık kıyafetimize, kaç çocuk doğuracağımıza, toplumsal, siyasal ve iş yaşamındaki tercihlerimize de ancak kendimiz karar veririz. Kimsenin aklına ihtiyacımız yoktur” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı