Sancar, "Toplu taşıma ücretsiz olsun." - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sancar, “Toplu taşıma ücretsiz olsun.”

Sancar, “Toplu taşıma ücretsiz olsun.”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, belediyeye Okulların açılacağı 17 Eylül günü sabah 06.00 ile 16.00 saatleri arasında toplu taşıma ücretsiz olsun çağrısında bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Eylül 2018 Salı, 14:51

Bu yıl Denizli’de 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında 190 bin öğrenci, 15 bin civarında öğretmenin ders başı yapacağını kaydeden CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Denizli Büyükşehir Belediyesi okulların açılmasıyla birlikte trafiğe katılacak çok sayıda öğrenci ve öğretmeni göz önüne alıp buna göre önlemler almalıdır. Bunun için toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması ve ek sefer uygulanması gerekir” dedi.

Konuyla ilgili bir kanun teklifi hazırlayacağını da söyleyen Sancar, bu uygulamanın tüm yurtta uygulanması gerektiğinin önemle vurguladı.

NİTEKLİKLİ OKUL SAYISI

LGS ile öğrenci alacak nitelikli liseler (nitelikli okullar) listesini de hatırlatan CHP’li Sancar, “Okullarımızı Nitelikli, niteliksiz adı altında adlandırması bile ne kadar kötü bir sisteme geçildiğinin kanıtı. Denizli’de 16 bin öğrenciden 3 bine yakını “nitelikli” olarak adlandırılan okullara gidebiliyor. Burada bir imam hatip dayatması olduğunu da görüyoruz. Denizli’de 19 adet nitelikli okul ve kötü tabirle 95 tane de niteliksiz okul bulunuyor. Bu nitelikli okulların tamamı da zaten Merkezefendi ve Pamukkale’de bulunuyor. Düşünün TEV Anadolu Lisesi ve Tekin Ada Anadolu Lisesi bile bu sınıflandırmaya göre niteliksiz durumda. Milli eğitimin içine düştüğü durum içler acısı, umarım yeni Bakan, mesleğin içinden gelen biri olarak bu sorunları bir an önce çözer. Bu vesileyle 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayacak tüm öğrencilerimize başarı ve zihin açıklığı, öğretmenlerimizin de emeğinin hakkını alacağı bir öğretim yılı geçirmelerini diliyorum” ifadesini kullandı.

Yorumlar

ibram   -  Bağlantı 12 Eylül 2018, 13:26

sayın vekil başka dert tasayı bitirdik başka pahalılıklara care buldun hep kanun teklifi verdin ama 3.5 köylü memed aga kaldı parayla binen onlarıda bedava ettiriver nasıl olsa mazut çok ucuz bedavadan az pahalı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı