Çivril CHP’ye 75 yeni katılım - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril CHP’ye 75 yeni katılım

Çivril CHP’ye 75 yeni katılım

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Örgütü, ilçe merkezinde düzenlenen rozet takma törenine katıldı. CHP heyeti, 75 yeni partiliye rozetlerini taktı, etkinlik sonrası vatandaşlar ve ilçe esnafının sorunları dinlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2021 Cuma, 13:57

CHP Denizli Örgütü, Çivril İlçe Başkanlığının organize ettiği rozet takma töreninde bir araya geldi. İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Çal İlçe Başkanı Ömer Dağlı, Baklan İlçe Başkanı Belma Aycan ve çok sayıda partilinin katıldığı törende CHP saflarına geçen 75 kişiye rozetleri takıldı.

Rozet töreninin ardından İl Yöneticileri ve Belediye Başkanları Çivril pazarını ve esnafını ziyaret etti. Pandemi sürecinde iktidar tarafından esnafın, çiftçinin ve vatandaşın kaderleriyle baş başa bırakıldığını belirten İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Ödeme güçlüğü çeken esnaf ve sanatkârlarımızın, zamanında ödeyemedikleri kredi ve kredi kartı borcu, karşılıksız çek, protesto edilen senetler nedeniyle çoğunun kredi sicili bozulmuştur. Bu nedenle birçok vatandaşımız yeni krediye erişememektedir. Yeni bir sicil affı getirilerek bu vatandaşlarımızın krediye erişimlerinin önündeki engeller kaldırılmaktadır. Esnaf ve sanatkârlarımızın önemli bir gider kalemi olan kira ödemelerinden gelir vergisi stopajı yapma yükümlülükleri kaldırılmalı, kira vergi ve sigorta ödemelerinde devlet üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.

Yamanlar Mahallesinde Muhtar Mustafa Özdemir’in girişimleriyle hizmete giren köy kütüphanesini ziyaret eden CHP heyeti, burada üreticilerle buluşup sorunlarını dinledi.

Çivril ovasında geçtiğimiz yıl yaşanan sorunların yeniden yaşanmaması için yetkililerin bir an önce gerekli önlemleri alması gerektiğini ve bu konunun takipçisi olacaklarını belirten Çavuşoğlu, “AKP iktidarında maalesef çiftçilerimiz görmezden gelindi ve sorunları her yıl katlanarak artıyor. Bu gün bir çok üreticinin evine, tarlasına, traktörüne haciz geliyor. Çekilen kredilerin faizleri katlanarak artmaya devam ediyor ama üreticinin ürünü para etmiyor. Çiftçiler, bütçeden paylarına düşeni alamıyor. Öncelikle, bildiğiniz gibi pandemi ile gıdanın ve buna bağlı olarak da tarımın önemi bir kez daha ortaya çıktı. CHP olarak bizim için ise tarım dün de önemliydi, bugün de, yarın da önemli, stratejik ve vazgeçilmez bir sektör. CHP’li belediyeler bütçeleri dahilinde yerli üreticilere destek olmaya, derman olmaya çalışmaktadır. CHP iktidarında köylü yeniden milletin efendisi olacak, yeniden üreten ve kendi kendine yeten Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” diye konuştu.

Yorumlar

Bilal   -  Bağlantı 13 Mart 2021, 05:33

Hangi parti olursa olsun yeni katıldılar cümlesi biraz orada düşünürüm bu katılanların eski partilerine içten içe dönmeyeceği ne malum her seçim de kendi istatistiğim 5 milyon Akp oy değişmiş chp ise 3 milyon oy değişmiş mhp iyi saadet gibilerde var

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı