REKLAMI GEÇ

Horzum’dan istifa eden Deda’ya çağrı: Meclisten de istifa et!

Horzum’dan istifa eden Deda’ya çağrı: Meclisten de istifa et!

CHP’de Merkezefendi Belediye Meclis üyesi Gökhan Deda’nın istifasının gerginliği yaşanıyor. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, “Meclisten de istifa et” diye çağrı yaptığı Deda’ya, “Hem çalışmalara katılmayacaksınız, hem örgüte gelmeyeceksiniz, hem de muhalefetin bile eleştiri yapacak husus bulamadığı bir durumda çıkıp dayanaksız bir şekilde, dedikodu tarzında konuşacaksınız, bunu kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Ocak 2021 Çarşamba, 15:21

CHP İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Gökhan Deda’nın istifa sürecine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Deda’nın 2019 yerel seçimi aday belirleme sürecinde örgütün genel merkeze gönderdiği listede yer almadığını ifade eden Horzum, genel Merkezin tasarrufuyla belediye meclisi aday listesine dahil olduğunu belirtti.

Horzum, “Gökhan Deda, adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından genciyle, kadınıyla Cumhuriyet Halk Partimize gönül veren partililerimizin ve örgütümüzün büyük gayretleri sonucu belediye meclis üyeliği görevine seçilmiştir. Ne var ki Sayın Deda seçimden bugüne yapılan 17 belediye meclis toplantısının sekizine katılmamış, sabah 8.30 akşam 18.00 arası sabit mesaiye tabi olarak çalıştığından dolayı parti çalışmalarına iştirak edememiştir. Bununla birlikte, belediye başkan yardımcılarımız ve diğer meclis üyelerimizle ilgili olarak pek çok ortamda yakışıksız ithamlarda ve mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Bu iddialar kendisine sorulduğunda da belediye meclis toplantımızda kabul ettiğini beyan etmiştir. Beyanı ile ilgili tutanakta mevcuttur. Kendisini bu durumla ilgili olarak defalarca ikaz etmemize rağmen partimizi ve Belediyemizi yıpratmayı sürdürmüştür. Hem çalışmalara katılmayacaksınız, hem örgüte gelmeyeceksiniz, hem de muhalefetin bile eleştiri yapacak husus bulamadığı bir durumda çıkıp dayanaksız bir şekilde, dedikodu tarzında konuşacaksınız, bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu noktada Sayın Deda’nın ekip ruhundan ve Türkiye’nin en köklü siyasal geleneklerine sahip olan Cumhuriyet Halk Partimizin kültüründen uzak bir tutum içinde bulunduğunu ifade etmek yerinde olacaktır” dedi.

KARAR GÜNÜNDEN BİR GÜN ÖNCE İSTİFA ETTİ
Yaşanan süreç nedeniyle 27 Kasım 2020 tarihinde CHP Merkezefendi İlçe Yönetimi olarak oybirliği ile Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Gökhan Deda’nın partiden ihracı istemiyle tedbirli olarak Denizli İl Yönetim Kurulu’na başvurunun yapıldığını anlatan Horzum, İl Yönetim Kurulu tarafından başvurunun değerlendirilmesi sonucu İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini kaydetti.

Horzum, “Gökhan Deda, 6 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan Disiplin Kurulu’nun karar oturumundan bir gün önce, 5 Ocak 2021 tarihinde e-devlet üzerinden partimizden istifa etmiş; istifasının çıktısı ve dilekçesini CHP İlçe Başkanlığımıza sunmuştur. Ben disiplin boyutu devam eden bu olayın kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Karar, Disiplin Kurulumuzca verilecektir. Hepimiz partimizin işleyişine ve teamüllerine saygılı olarak Disiplin Kurulu’nun kararını beklemeliyiz. Arkadaşımızla ilgili olarak elimizde her türlü somut bilgi ve belge bulunmaktadır. Merak eden her partilimizle konu üzerine görüşmek için buyursun, gelsin. Kapımız tüm değerli partililerimize sonuna kadar, her daim açıktır” dedi.

ASLOLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR
Siyasal etik ve sorumluluk kavramı gereği Gökhan Deda’nın yalnız partiden değil, Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifasının gerekli olduğunu ifade eden Horzum, “Merkezefendi Belediyemiz son derece başarılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hiç kimsenin bu başarıyı gölgeleyecek, sekteye uğratacak çalışmalarına müsaade etmemiz söz konusu dahi olamaz. Kişilerin ikbali, başarıyı getiren bu uyumun önüne geçemez. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

Yorumlar

sülo   -  Bağlantı 7 Ocak 2021, 10:59

Sizin ne faydanız var Ali Osman bey uzun saçlarla demeç vermek değil marifet.Esnafın içine karışan halkın hatrını soranlardan olun ama lideriniz koltuğu bırakmıyor yıkıldıkça doymuyor ki siz nasıl halkın halinden anlayacaksınız.

Bilal   -  Bağlantı 6 Ocak 2021, 23:52

Yerel Seçime çooook sevinenler düşünsünler Chp de ortalık toz duman zaman içinde pis kokular meydana yayılacak .Muharrem İnce ye güvenselerdi Chp çoktan Cumhurbaşkanliğına almıştı ama Muharrem İnce yeni partiyle yükselecek herkes görecek.

Mehmet   -  Bağlantı 6 Ocak 2021, 16:38

gökhan deda kadar çevreniz yok birde demeç verip partiyi temelli yıpratıyorsunuz

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı