Karaca CHP’nin A takımında - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Karaca CHP’nin A takımında

Karaca CHP’nin A takımında

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın ardından toplanan Parti Meclisi’nde partinin A takımını oluşturan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri belirlendi. Geçtiğimiz dönem Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, bu kez İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK’ya girdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ağustos 2020 Pazartesi, 10:37

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca parti üst yönetiminde etkinliğini sürdürüyor. 3 dönemdir CHP Parti Meclisi’nde gücünü artırarak görev almaya devam eden Karaca, geçtiğimiz dönem Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı.

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda da önemli bir oy oranına ulaşarak yeniden Parti Meclisi’ne girmeyi başaran Karaca, yine beklendiği gibi partinin yönetim kademesi olan MYK’da da görev aldı.

İNSAN HAKLARINDAN SORUMLU
Geçtiğimiz dönem Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak etkin çalışma ortaya koyan CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Parti Meclisi’nin ilk toplantısının ardından oluşan Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK) girdi, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

CHP’nin A Takımı’na seçilmesinin ardından Denizlihaber.com’a değerlendirmeler yapan Gülizar Biçer Karaca, 37. İktidar Kurultayı’nda delegelerin takdiri ile 3. kez parti meclisine seçildiğini, ardından da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiri ile de Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlendiğini söyledi.

Karaca, “Ülkemizde en büyük hak ihlalili alanlarından biri olan doğa haklarından sonra, hak, hukuk adalet mücadelesine partim adına, yoğun ihlallerin yaşandığı insan haklarıyla ilgili mücadele etmek üzere insan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildim. Genel Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kılıçdaroğlu’nun 37. olağan kurultayında açıkladığı ve oy birliği ile kabul edilerek uygulamaya koyduğumuz, 2 yüzyıla çağrı beyannamemizi tüm ülkede anlatarak iktidar yolumuzda mücadeleye devam edeceğim. Tek hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak olacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı