REKLAMI GEÇ

Erçelebi’den maskeli siyaset suçlaması

Erçelebi’den maskeli siyaset suçlaması

DSP Genel Sekreteri Erçelebi, partisinin Denizli merkez ilçe kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, hükümetin yanı sıra CHP ve MHP’yi de sert ifadelerle eleştiren Erçelebi, isim vermeden, bazı siyasileri maskeli siyaset yapmakla suçladı.

/ DENİZLİHABER / 27 Şubat 2010 Cumartesi, 18:22

DSP Genel Sekreteri Erçelebi, partisinin Denizli merkez ilçe kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, hükümetin yanı sıra CHP ve MHP’yi de sert ifadelerle eleştiren Erçelebi, isim vermeden, bazı siyasileri maskeli siyaset yapmakla suçladı. Erçelebi, “Kürsüden ip atacaksın, seçimden sonra Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı yapacaksın. Bu maskeleri indirmek, bütün DSP’lilerin ve yurttaşların görevidir, çünkü Türkiye’de maskeli siyasetin sonunda neler olduğunu, üç gün önceki gensoru görüşmelerinde gördük” dedi.

DSP, hükümette olduğu dönemde terör örgütüyle mücadele ederken başka bir patinin (CHP) terörist başının arkadaşlarıyla anlaşma yapmaya çalıştığını ileri süren Hasan Erçelebi şunları kaydetti: “Abdullah Öcalan’a dünyayı dar getirirken birilerinin kapalı kapılar ardında onların arkadaşlarıyla nasıl pazarlık ettiği, Meclis kürsüsünden açıklandı. Ondan sonra, ‘Biz Atatürk’ün partisiyiz.’ diyeceksin. Hadi oradan. Hiç olmazsa Atatürk’ün kemiklerini sızlatma. Artık Türkiye’de hiç kimse maskeli siyaset yapmayacak. Ya göründüğü gibi olacak, ya olduğu gibi görünecek. İşte onun için mücadelemiz zordur ama kutsaldır.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçime mağdur olarak girmeye çalıştığını da iddia eden Erçelebi, “O yüzden orduyu kaşıyor, yargıyı kaşıyor. Aradığını bulamayınca basını kaşımaya başladı. Şimdi diyor ki, ‘Bu Ordu darbeci.’ Bu ayıptır. Ordumuzu yıpratma. Bu Ordu, bütün emperyalist güçleri Türkiye’den, Anadolu’dan kovan ve dünyaya destek olan, cumhuriyeti kuran bir ordudur. Dikkatli ol, daha fazla saldırma.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin sekiz yıldır ceberut bir hükümet tarafından yönetildiğini iddia eden Erçelebi, “Muhtıra çıkarmak istiyor. Ordumuz, bugüne kadar gerçekten demokratik bir sabır gösterdi. Yargıyı kaşıyarak acaba bir kapatma davası açtırabilir mi diye uğraşıyor. Yargı da demokratik bir sabır gösteriyor, yoksa bir hayli suçlar kabarık.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Petek Üzülmez, yeniden DSP Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı