Eryılmaz: “Kıbrıs, Türkiye’nin kırmızı çizgisidir” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Eryılmaz: “Kıbrıs, Türkiye’nin kırmızı çizgisidir”

Eryılmaz: “Kıbrıs, Türkiye’nin kırmızı çizgisidir”

Kıbrıs zaferinin 44. yıldönümü nedeni ile mesaj yayınlayan Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, “Kıbrıs zaferi, inancın ve kararlılığın zaferidir. 15 yıl süren zulme dur demenin sevincidir” diye konuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Temmuz 2018 Cuma, 16:37

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıldönümü sebebi ile açıklama yapan Saadet Partisi Denizli, İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, “Dün Kıbrıs bizim için önemi neyse, bu gün de önemi aynıdır. Türkiye’nin varlığı ve güvenliği açısından kırmızı çizgisidir” diye dedi.

Bugün KKTC için yapılması gerekenin, uygulanan ambargoların kaldırılması yolunda başta İslam ülkeleri olmak üzere uluslararası alanda siyasi ve ticari çalışmalar yürütmek olduğunu dile getiren Eryılmaz, “Saadet partisi olarak, şahsiyeti bir dış politikanın ne olduğunu gösteren Kıbrıs zaferinin, bugünkü idarecilere örneklik teşkil etmesini umuyoruz. Kıbrıs zaferi, inancın ve kararlılığın zaferidir. 15 yıl süren zulme dur demenin sevincidir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı