İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk’ten Sağlık Bakanı Koca’ya zor sorular - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk’ten Sağlık Bakanı Koca’ya zor sorular

İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk’ten Sağlık Bakanı Koca’ya zor sorular

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Öztürk, ölümlere yol açtığı iddia edilen koronavirüs tedavisinde kullanılan Favipiravir adlı ilaca ilişkin Bakan’a zor sorular yöneltti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Aralık 2020 Cuma, 14:34

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, koronavirüs tedavisinde etkin olarak kullanılan ve birçok iddianın gündeme geldiği Favipiravir ilacını meclis gündemine taşıdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Öztürk, “Tedavi sürecinde kullanılan bu ilacın yan etkisinden dolayı vefat edenlerin gündemde olduğu şu günlerde ilaç firmasına bu ilaç için ne kadar ödeme yapıldığını sordu.

Öztürk önergesinde şu sorulara yer verdi:

* Hastalara bir günde 16 tane olarak verilen bahsi geçen ilacın üreticisi ve ortakları kimdir?

* Favipiravir ilacının üreticisi firma ile geçmişte yönetiminde olduğunuz Medipol Hastanesinin ortaklığı bulunmakta mıdır?

* Sağlık Bakanlığı bu firmaya ilaç için şimdiye kadar ne kadar ödemede bulunmuştur?

* Yurtdışında muadili ilaçlar hastalara aynı doz oranında mı uygulanmaktadır?

* İlacın yan etkilerinden dolayı vefat eden hasta var mıdır? Bakanlığınız, ilaç kaynaklı hasta ölümü iddialarıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapmayı düşünmekte midir?

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 25 Aralık 2020, 23:27

Soranlara sorayım ben de! kul haklı nedir? kul hakkı yenmesinden? yiyenlere vesile olmaktan korkar mısınız ?

Horozkentli   -  Bağlantı 25 Aralık 2020, 21:48

Bizde soralım bakalım hdpyle ortaklığı niçin gizli saklı yürütüyor chp ile iyi parti. Hdp azerbaycanın karabağ harekatına karşı çıkıp imza vermediğinde niye bi kelam laf edemediniz. Chp teşkilatlarındaki tacizler içinde soru önergesi verecekmisiniz.

Hasan   -  Bağlantı 25 Aralık 2020, 15:36

Ben de size soruyorum. Kıvırmadan cevap verin. Hdp kapatılmalı midir?

Bilal   -  Bağlantı 25 Aralık 2020, 15:34

Duyumlarla zor sorular olmaz varsa bilgin belgen Meclis adamısın çıkarırsın belgelerine böyle saçma sapan ipe sapa gelmez iddia lara iftira atılmaz .

Muhammed mert   -  Bağlantı 25 Aralık 2020, 14:54

Oturduğu yerden konuşmayı çok seven vekilimiz dostlar alış veriste gördün misali sorular sormuş. Biz de millet olarak soralım Bu sürece ne kadar katkın ne oldu ne yaptın?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı