REKLAMI GEÇ

İyi Parti Pamukkale için seçime gidiyor, Çobanoğlu tekrar aday

İyi Parti Pamukkale için seçime gidiyor, Çobanoğlu tekrar aday

İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanı Avukat Mustafa Çobanoğlu, 9 Şubat’taki ilçe kongresinde tekrar göreve talip olduğunu belirterek, adaylığını açıkladı. Birlik, beraberlik çağrısı yapan Çobanoğlu, “Bizim ayrışmaya, ayrıştırmaya, kavga ve çekişmelere ayıracak vaktimiz yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2020 Cumartesi, 16:03

İYİ Parti Pamukkale İlçe Teşkilatı’nda kongre heyecanı başladı. İlçe Başkanı Avukat Mustafa Çobanoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla 9 Şubat’taki kongre için adaylığı açıkladı. İYİ Parti il Başkanlığı’ndaki toplantı salonunda yapılan Çobanoğlu’nun adaylık açıklamasına çok sayıda partili katıldı.

Adaylığını açıklayan ve İYİ Parti’nin Türkiye’nin umudu olarak doğan bir siyasi hareket olduğunu söyleyen Avukat Mustafa Çobanoğlu, “Bugün burada İYİ Parti’nin bir neferi olarak aranızda bulunmanın onurunu yaşıyorum. İyi ki; yakılan çoban ateşini görmüşüm, İyi ki; bu memleketin derdiyle dertlenen, Aziz Türk Milleti’nin geleceği için kaygılanan vatansever insanların arasına katılmışım. Geldiğimiz noktada, bu kutlu davaya Denizli’nin en büyük ilçe teşkilatı olan Pamukkale’de ilçe başkanı olarak hizmet etme şerefine eriştiğim için yaşadığım gururu tarif etmem imkansız. Bana, ‘Siz kimsiniz?’ diye soranlara biz, bu memlekete hizmet için bir araya gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünü yere düşürmemek için kenetlenmiş ‘İyi ve Cesur insanlarız’ diye cevap veriyorum” dedi.

 “AYRIŞTIRICI DEĞİL, BİRLEŞTİRİCİ OLDUM”
Diğer taraftan İYİ Partililer olarak Türkiye’nin aydınlık geleceğini inşa etmek adına siyaset yapmak için yola çıktıklarını vurgulayan Çobanoğlu, “Pamukkale İlçe Teşkilatı’nın Başkanı olarak hep bu şuurla siyaset yapmaya, kadrolarımızı ve gençlerimizi de bu doğrultuda yönlendirmeye gayret ettim. Hep birleştirici, uzlaştırıcı olmaya özen gösterdim. Çünkü temsil ettiğim makam, şikayet etme, eleştirme, ötekileştirme makamı değil, birleştirme, sorunlara çözüm üretme makamıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şuurla İYİ Parti’ye hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini isterim” dedi.

“DEMOKRASI ŞÖLENİNE DAVET EDİYORUM”
Pamukkale’de kongre sürecinin başladığını ifade eden Başkan Çobanoğlu, “9 Şubat’ta Pamukkale İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz. Gururla ifade etmek isterim ki; bu kongremizde ilçe yönetimini delegelerimiz seçecek. Delege bazında kongre yapmak için yeterli üye sayısına ulaşmış olmamız, İyi ve Cesur insanların başlattığı bu hareketin emin adımlarla ilerlediğini, büyüdüğünü gösteriyor. Kongremiz öncesinde 19 Ocak Pazar günü Atalar Mahallesi’ndeki İl Başkanlığı binamızın toplantı salonunda saat 10:00-17:00 saatleri arasında, müracaat eden üyelerimiz arasından seçimle delegelerimizi belirleyeceğiz. Yargıtay onaylı üye listeleri, 4 Ocak 2020 itibariyle, ilçe başkanlığımızda askıya çıkmıştır. Bu vesileyle hepinizi bu demokrasi şölenine davet ediyorum. Ben de, tekrar hizmete ve göreve talip olduğumu buradan ilan ediyor, dava arkadaşlarımın desteğini rica ediyorum. Kongremiz, bir hizmet yarışıdır. Çıkacak sonucun, partimiz, ilçe teşkilatımız, Denizli’miz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada beni yalnız bırakmadığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı