Yasin Öztürk’ten Sağlık Bakanlığı’na çağrı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yasin Öztürk’ten Sağlık Bakanlığı’na çağrı

Yasin Öztürk’ten Sağlık Bakanlığı’na çağrı

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu, kanser tedavisinde zorluk çıkarılmamasını aksine işbirliği yapılmasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Haziran 2019 Salı, 17:40

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk her gün sayısı artan lösemi ve kanserli çocuğu, yaşamın içinde tedavi etmeye çalışan özel hastanelerin sorunlarını gündeme getirdi.

Öztürk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılması talebiyle verdiği yazılı soru önergesinde, tedavisi devam eden kaç lösemi ve kanser hastası olduğunu gündeme taşıdı, bu hastalara yaşamın içinde, ötekileştirmeden tedavi hizmeti vermeye çalışan uzman hastanelerin kadro, ruhsat ve cihaz taleplerine neden onay verilmediğini sordu.

Yasin Öztürk, soru önergesinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Başında saçı olmadığı ve maske takmak zorunda olduğu için ötekileştirilen lösemili çocuklarımızın 10-15 kişilik sınıflarda; hijyenik ortamda tamamen ücretsiz eğitim, öğretim görmeleri amacıyla kurulan LÖSEV, daha fazla çocukla birlikte erişkin hastaları tedavi edebilmek amacıyla Sağlık Bakanlığına defalarca başvurmuştur. LÖSEV’in, tedaviye hazır hastanesinde 325 yatağı boş beklemektedir. Tedavileri, acil, uzun ve masraflı olan bu hastalıkla mücadele konusunda yardımcı olabilmek insani bir görevdir. Sağlık Bakanlığını, mevzuatta zorluk çıkarmak yerine, yıllardır bu hastalığın tedavisinde uzmanlaşmış hastanelerle işbirliği yapmaya davet ediyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı