Türkmenlere yardım çağrısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Türkmenlere yardım çağrısı

Türkmenlere yardım çağrısı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Hüseyin Ülgen, iç karışıklığın sürdüğü Irak’taki Türkmenler için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Ülgen, tüm Denizli halkına yardımda bulunması çağrısı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Haziran 2014 Pazartesi, 09:52

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)

Tüm Türkiye’de sürdürülen kampanyaya destek olmak isteyenlerin pirinç, sıvı yağ, toz şeker, salça, bulgur, kuru fasulye, nohut, makarna, mercimek, su ile battaniye, çadır, tişört, pantolon, gömlek, pijama ve benzeri ürünlerle katkıda bulunabileceklerini söyleyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Hüseyin Ülgen, yardımların Ulu Cami yanındaki Çekiç Otopark’ta toplanacağını belirtti.

Irak’ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşın bulunduğunu belirten Ülgen, “Bugüne kadar meydana gelen olaylarda birçok soydaşımız canice katledilmiş ve bir kısmı da yaralanmıştır. Birçok soydaşımız evlerini, mallarını terk etmek zorunda kalmış ve güvenli bölgelere çekilmiştir. Türkmen soydaşlarımıza destek olmak için ‘Sen de doyur, sen de giydir’ sloganıyla yardım kampanyası başlattık” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı