YSK’nın kamu görevlilerine verdiği süre doldu Denizli’den istifa yok - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

YSK’nın kamu görevlilerine verdiği süre doldu Denizli’den istifa yok

YSK’nın kamu görevlilerine verdiği süre doldu Denizli’den istifa yok

Yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifaları için verilen süre saat 17.00’de doldu. Denizli Valiliği’ne son dakikaya kadar herhangi bir istifa gelmedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Aralık 2018 Cumartesi, 17:42

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için kamu görevlilerinin istifa etmeleri gereken tarihi 1 Aralık olarak belirlemişti. Buna göre, aday olmayı planlayan kamu görevlilerinin bugün saat 17.00’ye kadar istifa etmeleri gerekiyordu.

DENİZLİ’DE İSTİFA YOK
Adaylık sürecinde YSK kararına göre gözlerin çevrildiği kamu görevlilerinden sürenin dolduğu saat 17.00’ye kadar Denizli Valiliği’ne intikal eden herhangi bir istifa olmadı.

Kamu görevlilerinin valiliğin yanı sıra bağlı bulundukları bakanlıklara da istifa edebiliyor olmaları nedeniyle istifaların önümüzdeki günlerde netleşebileceği ifade edildi.

Bu arada, üniversite personeli de istifalarını YÖK’e bildirmek zorunda. Dolayısıyla henüz üniversite kadrolarından kimlerin istifa ettiği bilinmiyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı