İyice: Herkes nitelikli sağlık hizmeti alacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İyice: Herkes nitelikli sağlık hizmeti alacak

İyice: Herkes nitelikli sağlık hizmeti alacak

Vatan Partisi Denizli3. sıra milletvekili adayı Mehmet İyice,iktidara geldiklerinde herkesin sosyal güvenlik kapsamına alınacağını ve nitelikli sağlık hizmeti almasının sağlanacağını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Nisan 2015 Salı, 14:27

Vatan Partisi Denizli 3. sıra milletvekili adayı Mehmet İyice, seçim çalışmalarını sürdürürken, partisinin politikalarını da vatandaşlara tüm detaylarıyla anlatıyor.

Vatan Partisi iktidarında bütün yurttaşların sosyal güvenlik kapsamına alınacağını ifade eden İyice, “Sağlık alanında her düzeydeki eşitsizlik son bulacak, herkese nitelikli sağlık hizmeti verilecektir. Sağlık hizmetleri iki yıl içinde parasız hale getirilecek; işyeri, mahalle, köy ve okul temelinde yeniden örgütlenerek halkın ayağına götürülecektir” dedi.

Hastayı müşteri gören anlayışın sonlandırılacağını kaydeden İyice, “Sosyal güvenlik kurumları çökmekten kurtarılacak, hizmet için yeterli hekim ve hastabakıcı görevlendirilecek ve araç gereç tahsis edilecektir. Sosyal güvenlik kurumlarının özel kesimden alacakları hızla tahsildenizli-vatan-partisi-mehmet-iyice-ic edilecektir. İnsan sağlığını piyasaya feda eden, hastayı müşteri olarak gören ve çoğaltan sistem değiştirilecektir. Para kazanmaya değil, hastalıkları önleyici sağlık hizmetine öncelik verilecektir. Halkın sağlık bilgisi yaygın eğitim kampanyalarıyla geliştirilecektir.Sağlık hizmetinin planlanması, yönetilmesi ve denetlenmesine, sağlık görevlileri ile hizmetten yararlananların etkin katılımı sağlanacaktır. Bu bağlamda hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm getirilecektir” diye konuştu.

İyice, sosyal güvenlik kurumlarına ile halka ucuz ve nitelikli ilaç sağlanacağını, milli ilaç sanayisinin destekleneceğini, araştırma çalışmalarınınözendirileceğini, Türkiye’de üretilebilecek ilaçlarınithal edilmeyeceğinisözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı