Büyükşehir’den Mehmet Akif’de iftar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Büyükşehir’den Mehmet Akif’de iftar

Büyükşehir’den Mehmet Akif’de iftar

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği mahalle iftarları Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ile devam etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Haziran 2016 Pazartesi, 12:18

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde kuruldu. Ramazan ayının bereket, huzur ve sevincinin paylaşıldığı gönül sofrasına eşi Berrin Zolan ile birlikte katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, mahalle sakinleri ile tek tek selamlaşarak, ramazanlarını tebrik etti.

rehisli-buyuksehir-mehmet-akif-iftar-2

İftarın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Zolan, “Bizim arzumuz Ramazan ayı vesilesi ile bu manevi atmosferi en iyi şekilde yaşamak. Biz vatandaşlarımızla karşılıklı gönüller fetih etmek ve birlikte şehrimize hizmet etme amacı içindeyiz. Ülkemizin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için kardeşliği pekiştirmek istiyoruz. Ramazan ayı bu güzelliklere vesile olacak. Bunları Büyükşehir Belediyesi olarak en iyi şekilde yaşatmamız gerekiyor” dedi.

Geleneklerin sürdürülmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Yarın çocuklarımız büyüdüğünde ramazan ayı ile ilgili anlatacak güzel anıları olsun, hafızlarında iftar sofraları olsun, bu değerlerimiz nesilden nesile aktarılarak devam etsin istiyoruz” diye konuştu.

MAHALLE HALKININ İSTEK VE ÖNERİLERİNİ DİNLİYOR
Mahallelerde yapılan iftar yemeklerinin birçok güzelliği içinde barındırdığına dikkati çeken Başkan Zolan, “Ben bugün vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği ilgiden çok memnun kaldım. Biz mahalle iftarlarımızda, mahalle halkının istek ve önerilerini de dinliyoruz. Vatandaşlarımızla hem iftar yapıyor, hem de sorunlarını dinliyoruz.”

rehisli-buyuksehir-mehmet-akif-iftar-1

İftar sofralarının sıkıntıların giderilmesinde ve gönül köprülerinin kurulmasında önemli bir rol oynadığını dile getiren Başkan Zolan, “Bu güzellikleri görevde olduğumuz süre boyunca devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızla buluşmayı sürdüreceğiz ve onlarla kucaklaşacağız. Onların daha iyi hizmet alması ve daha huzurlu bir şehirde yaşaması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı