REKLAMI GEÇ

RAMAZAN BİZE EVİMİZE GELİP, HAYATIMIZA GİRDİMİ..?

RAMAZAN BİZE EVİMİZE GELİP, HAYATIMIZA GİRDİMİ..?

Ramazan, kime gelirse, kimin gönlüne beynine, hayatına, evine iş yerine gelirse… Her şeyi ile gelirse, tam anlamıyla gelirse… Kim alıcılarını, kapılarını Ramazan’a açar ve ona kendini verirse, onun atmosferine girerse… İşte o kimselerin hayatında cennetten bir kapı, cennetten bir sayfa açılacaktır. O kimsenin hayatında cehenneme götüren günahlar son bulacak, şeytanlar etkisiz hale gelecektir. Üzerinden Ramazan geçtiği halde cennet amelleriyle tanışmayan, cehennem amellerini bırakmayan, şeytanın…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Mayıs 2019 Pazar, 10:02

Ramazan, kime gelirse, kimin gönlüne beynine, hayatına, evine iş yerine gelirse… Her şeyi ile gelirse, tam anlamıyla gelirse… Kim alıcılarını, kapılarını Ramazan’a açar ve ona kendini verirse, onun atmosferine girerse… İşte o kimselerin hayatında cennetten bir kapı, cennetten bir sayfa açılacaktır. O kimsenin hayatında cehenneme götüren günahlar son bulacak, şeytanlar etkisiz hale gelecektir.

Üzerinden Ramazan geçtiği halde cennet amelleriyle tanışmayan, cehennem amellerini bırakmayan, şeytanın güdümünde kalmaya devam eden kimselere Ramazan tam anlamıyla gelmemiş demektir.

Bir hadislerinde Peygamberimiz şöyle buyuruyor: Ramazan geldiğinde cennetin kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır, şeytanlar zincirlere vurulur.

Bugün altı milyardan fazla insanın üzerine Ramazan ayı geliyor.  Ama onların hayatında cennet kapıları ne kadar açılıyor, cehennem kapıları ne kadar kapanıyor, onlardan kimlerin hayatında şeytanlar zincirlere vuruluyor?

Şunu biliyoruz ki pek çok insanın Ramazan ayından haberi bile yok! Dünyanın pek çok yerinde, hatta Müslümanların bulundukları yerlerde bile büyüğü küçüğü ile günahlar işlenmeye devam ediyor! Demek ki pek çok insana Ramazan gelmiyor,  onlar için şeytanlar zincirlere vurulmuyor.

O halde Ramazan’da oruç tuttuğu halde, gıybet, dedikodu, yalan, aldatma, kul hakkı yeme, faize bulaşma gibi günahları terk edemeyen kimseler, Ramazan atmosferine tam olarak giremiyorlar demektir. Böylelerine Ramazan ne yapsın, oruç ne yapsın! Peygamberimizin haber verdiği üzere:

Nice oruç tutanlar vardır ki, tuttukları oruçlarından onların yanına kalacak olan aç ve susuz kalmalarından başka bir şey değildir!

Unutmayalım ki ne kadar kendimizi Ramazan’a verirsek, Ramazan o kadar bize gelecek, bize hayır ve bereket getirecektir

Üzerinden Ramazan geçtiği halde, ondan istifade edemeyen, ondan nasiplenemeyen kimseler de var.

Şimdi soralım kendimize Ramazan bize geldi mi, evimize, hayatımıza girdi mi? Geldiyse ne kadar geldi?

Cevabı olumlu olanlardan olabilmek dua ve dileklerimle.

Selam ve dua ile…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı