Şahin Tin Acıpayam’da - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şahin Tin Acıpayam’da

Şahin Tin Acıpayam’da

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam Kelekçi ve Güney Mahalleleri’nde şehitler haftası nedeniyle, Acıpayam Dernekler Birliği tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı. Vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Şahin Tin, “Milli gücümüz ‘evet’ ile dirilecek” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Mart 2017 Pazartesi, 09:41

Tin’in Acıpayam programına, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Şanlı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolu teşkilatları da katıldı.

Kelekçi’deki Gireniz şehitler anıtının önünde düzenlenen şehitleri anma etkinliğine katılan Tin, burada yaptığı konuşmasında ayak basılan Anadolu topraklarının her bir karışında şehit kanlarının olduğunu söyledi.

Tin, “Anadolu toprakları bizim için yardır, anadır ve paha biçilemeyecek kadar değerlidir. Yakın zamanda bu bölgemize bir şehidimiz geldi. Emin Güngör kardeşimiz. Bölge halkı olarak şehidimize hep birlikte son görevimizi yerine getirdik. Bu acıları bizlere yaşatanlara karşı çok kızgın ve öfkeliyiz. Türkiye olarak her zaman savaşların içinde kaldık. Bin yıllık tarihimize baktığımızda Malazgirt’ten, Alpaslan’dan, Fatih Sultan Mehmet Han’dan günümüze kadar hep düşmana karşı bir savaş verdik. Çanakkale’yi ve ardından Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş savaşını yaşadık. Bu asil millet cephelerde genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle düşmana karşı büyük mücadeleler verdi. Nenelerimiz kadınlarımız sırtlarında mermi taşıdılar. Nice kahramanlık destanları yazdık. Biz işte böyle bir milletin evlatlarıyız” dedi.

ATALARIMIZ BÜYÜK FEDAKARLIKLAR YAPTI
Bugün Türkiye’nin dış tehditlere ve haçlı zihniyetine karşı hala bir savaş halinde olduğunu belirten Tin, “Türkiye’nin en iyi dostu yine Anadolu topraklarında her etnik kökenden yaşayan insanlarımızdır ve Müslüman kardeşlerimizdir. Atalarımız bu topraklar için geçmişte çok büyük fedakârlıklar yaptılar. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için nice mücadeleler verdi. Şimdi ise sıra bizde.. Bize düşen bu emaneti en iyi şekilde korumaktır. 15 Temmuz darbe girişiminde tanklara karşı göğsünü siper eden milletimiz, ülkemizi istila etmek isteyenlere karşı canı pahasına bir mücadele verdi. Dış düşmanlar, içerdeki işbirlikçileri, hainleri vasıtasıyla ülkemizi ele geçirmek istediler. Bu ülke insanını boyunduruk altına almak istediler. Ancak bu aziz millet, 15 Temmuz’da buna fırsat vermedi. Biz atalarımızın bize emanet ettiği, kanlarını akıtarak şehit oldukları bu toprakları üç beş çapulcuya asla teslim etmeyiz” dedi.

‘EVET’LE YERLİ BİR SİSTEM KURULACAK
“Terör belasının kökünü kazımaya ant içtik” diyen Milletvekili Tin, “Gece gündüz, yaz kış demeden terör odaklarının inlerine giriyoruz. Köklerini kazıyoruz. Bu ülkeye hainlik yapan her kim varsa bunlarında kökünü kazımaya ant içtik. Bize düşmanlık eden batı medeniyeti her türlü yolu deniyor. Hatta Bakanlarımızın toplantılarını bile iptal ediyor. İşte bunlara karşı hep birlikte birliğimizi koruyarak güçlü bir şekilde ayakta durmamız gerekiyor. Bugün kimin düşman kimin dost olduğu ortaya çıktı. Artık tüm kararlarımızı millet olarak bu doğrultuda almamız gerekiyor. Aklıselimle hareket etmek zorundayız. Artık Türkiye kendi tankını, tüfeğini ve gemisini üreten bir ülke. Bugün teröre karşı verdiğimiz mücadelede kendi silahlarımızı kullanıyoruz. Her alanda olduğu gibi savunma sanayi alanında da her türlü adımı atıyoruz. Ancak bugün tek eksiğimiz milli ve yerli bir sistemin kurulmasıdır. Çünkü dışarıya bağımlı olmayan bir yapıyla daha güçlü olmak zorundayız. Bunun için 16 Nisan’daki vereceğimiz evet oyları çok önemli” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı