Hekimlerden Covid-19’un meslek hastalığı sayılması talebi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hekimlerden Covid-19’un meslek hastalığı sayılması talebi

Hekimlerden Covid-19’un meslek hastalığı sayılması talebi

Koronavirüsün en çok etkilediği kesim olan hekimler harekete geçti. Covid-19’un meslek hastalığı olarak sayılması gerektiğini belirten Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, “Hekimler olarak çok riskli bir iş yapıyoruz. Bu süreçte kaybettiğimiz meslektaşlarımızın sayısı da giderek artıyor” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ekim 2021 Çarşamba, 15:30

Denizli Tabip Odası, Başhekim Uzm. Dr. Ahmet Bacanlı’yı koronavirüs nedeniyle kaybeden Özel Denizli Cerrahi Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Erbay açılamasına Ahmet Bacanlı başta olmak üzere yaşamını yitiren tüm hekimleri anarak başladı.

19. ayını geride bırakan salgının tüm yükünü sırtlanan sağlık çalışanlarının özveriyle hizmet verdiğine işaret eden Prof. Dr. Erbay, “Bugüne kadar 484 sağlık çalışanını salgında kaybettik. Hekimler olarak çok riskli bir iş yapıyoruz. Bu süreçte kaybettiğimiz meslektaşlarımızın sayısı da giderek artıyor. Zor bir sorumluluk üstlenen hekimler ve sağlık çalışanları için COVID-19’un meslek hastalığı olarak sayılmasını talep ediyoruz” dedi.

Hastane önünde gerçekleşen etkinliğe hastane hekimleri ve çalışanları da katıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı