Tüp mide ameliyatıyla 84 kilo veren genç kız, hastalıklardan da kurtuldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tüp mide ameliyatıyla 84 kilo veren genç kız, hastalıklardan da kurtuldu

Tüp mide ameliyatıyla 84 kilo veren genç kız, hastalıklardan da kurtuldu

Denizli’de fazla kilolarından dolayı Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde Op. Dr. Özgür Kaya tarafından tüp mide ameliyatı yapılan 21 yaşındaki genç kız, ameliyattan 1 sene sonra 173 kilodan 89 kiloya düştü. 84 kilo vererek rahat bir nefes alan genç kız, fazla kilonun verdiği hastalıklardan da kurtuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ağustos 2021 Cumartesi, 13:48

Denizli’de yaşayan 21 yaşındaki Ümmü Asude Donak, aşırı kilolarından kurtulmak için aradığı çareyi Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde buldu. Op. Dr. Özgür Kaya tarafından gerekli testleri yapılan Donak’ın tüp mide ameliyatı olmasına karar verildi. Yapılan tetkikler sonrası ameliyata alınan genç kız, başarılı bir operasyon geçirdi. Her geçen gün kilolarını vereme başlayan Donak, 173 kilo ile girdiği hastanede 1 sene sonra 84 kilo vererek 89 kiloya düştü. Donak, verdiği kilolar ile beraber hastalıklarından da kurtuldu. Kendisini gören arkadaşlarının bile tanıyamadığını belirten Donak, nefes almasının dahil değiştiğini ifade etti.

“1 YILLIK SÜREÇTE DE ÜMMÜ HANIMI YAKINDAN TAKİP ETTİK”

Kilo verilmesiyle beraber değerlerin normale döndüğünü ifade eden Dr. Kaya, “Ümmü hanımla biz 1 yıl önce tanıştık. Kendisinin kilo sorunu, gut hastalığı, diyabet hastalığı, hareket kısıtlılığı, karaciğerde büyüme ve değerlerinde yükselme şikâyeti vardı. Kendisine tip mide ameliyatı anlattık ve ameliyat olma kararı verdi. 1 yıl önce tüp mide ameliyatı gerçekleştirdik. Bu 1 yıllık süreçte de Ümmü hanımı yakından takip ettik. Beslenmesini düzenledik, gerekli kontrollerini yaptık. 1 yılın sonunda bugün yine kontrole geldi. Ameliyat öncesi vücut kitle indeksi 65.1, 173 kilodaydı. Şu anki takiplerimde 89 kilo, vücut kitle indeksi ise 31 değerine gerilemiş durumda. Bunun yanında diyabet ve gut hastalığından kurtuldu. Karaciğer değerleri normale döndü. Kan, kolesterol ve yağ değerleri de sağlıklı insanların değerlerine döndü” dedi.

“HAYATIMIN TAMAMI DÜZENE GİRDİ”

Kendi ailesinin bile tanıyamadığını belirten Donak, çok mutlu olduğunu belirterek, “Özgür hocayı, teyzemin ve annemin vasıtasıyla buldum. Buraya geldiğimde bana ameliyatı önerdi. Ameliyatı kabul etmemin ardından birkaç gün içerisinde işlemlere başladık. Şu anki halimi görenler çok şaşırıyor hatta çoğu arkadaşım tanıyamıyor. Yolda görenler, akrabalarım, kendi ailem bile beni tanıyamıyor. Değişik bir duygu garip bir his. Bambaşka farklılıkları var. Yürümem, nefes almam, hayatımın tamamı düzene girdi. Çok mutluyum. Şeker ve gut hastalığım vardı, sağ olsun Özgür hocam sayesinde yendim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı