Ailesi organlarını bağışladı, 3 kişinin hayatı kurtuldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ailesi organlarını bağışladı, 3 kişinin hayatı kurtuldu

Ailesi organlarını bağışladı, 3 kişinin hayatı kurtuldu

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden 61 yaşındaki Mehmet Aydınhan, bağışlanan organlarıyla 3 kişiye can verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mart 2019 Salı, 11:22

Ani bilinç kaybı nedeniyle Denizli Devlet Hastanesi’ne getirilen ve yapılan müdahalelerden sonra yoğun bakıma alındıktan iki gün sonra hayatını kaybeden 61 yaşındaki Mehmet Aydınhan’ın, ailesi tarafından bağışlanan organları Aydın ve İzmir’de 3 kişinin hayatını kurtardı.

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 2 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden 61 yaşındaki Mehmet Aydınhan’ın organları ailesi tarafından bağışlandı. Aydınhan’dan alınan 2 böbrek ve karaciğer Aydın ve İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi. Aydın ve İzmir’den gelen ekipler 2 böbrek ve karaciğeri alarak, karaciğeri İzmir Kent Hastanesi’ne, böbrekleri de Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi ile İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara götürdü.

Mehmet Aydınhan’ın ailesine baş sağlığı dileyen Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk organ bağışının hayati öneme sahip olduğunu belirterek; “ Ülkemizde binlerce vatandaşımız yaşamını sürdürebilmek için organ beklerken, organ bağış sayılarının beklentinin çok altında olduğunu biliyoruz. Bunun için Denizli’de Her Bağış Yeni Bir Hayat projesine başladık. Projemiz kapsamında organ bağışının önemini anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz. İnşallah Denizli halkının da desteğiyle ilimizdeki organ bağış sayılarını arttıracağız. Ben buradan Aydınhan ailesine çok teşekkür ediyorum. Acılarını bir kenara bırakıp organ bağışında bulunarak organ bekleyen hastalara umut oldular” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı