REKLAMI GEÇ

Beyin kanaması geçiren Şenay Canbaz’ın organları bağışlandı

Beyin kanaması geçiren Şenay Canbaz’ın organları bağışlandı

Beyin kanaması geçiren ve Denizli Devlet Hastanesi’nde 5 gün yoğun bakımda kalan 73 yaşındaki Şenay Canbaz hayatını kaybetti. Canbaz’ın bağışlanan karaciğeri İzmir’de organ bekleyen hastaya gönderildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Nisan 2022 Pazartesi, 13:08

29 Mart’ta evinde fenalaşarak Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen Şenay Canbaz’ın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılan Şenay Canbaz, 5 gün süren çabaya rağmen hayata tutunamadı, hayatını kaybetti.

Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi tarafından Beyin ölümü gerçekleşen hastanın ailesi ile yapılan görüşmeler sonucunda, aile organ bağışı konusunda duyarlılıklarını dile getirerek organ bağışına onay verdi

İzmir’den gelen ekipler tarafından Şenay Canbaz’ın karaciğeri alınarak İzmir’de karaciğer yetmezliği olan hastaya nakledilmek üzere götürüldü.

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, organ bağışı sonrasında bir hastanın daha hayata yeniden sımsıkı tutunabileceği bir fırsat oluştuğunu belirterek, “Bildiğiniz gibi bazı hastalıkların tedavisi sadece organ nakli ile mümkün. Bu doğrultuda buradan bütün vatandaşlarımıza bir kez daha sesleniyorum. Organ bağışında bulunak, organ bekleyen hastalara yeni bir hayat verebilirsiniz. Organ bağışının artması için sağlık çalışanları olarak ilimizde özverili çalışmalar yürütüyoruz. Ben buradan vefatı sonrası organ bekleyen hastaya umut olan Merhume Şenay Canbaz’a yüce Allah’tan rahmet, organ bağışında bulunan yüce gönüllü ve kederli ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı