REKLAMI GEÇ

Çocuk gelişimine profesyonel adres

Çocuk gelişimine profesyonel adres

Neval Çam ve Himmet Avcı, İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin ilk sportif gelişim merkezi Melekler Dünyası’nı hizmete soktu. 9 aydan 12 yaşına kadar çocukların sportif gelişimlerine yönelik programların olacağı Melekler Dünyası, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet İbanoğlu tarafından açıldı.

/ DENİZLİHABER / 13 Kasım 2009 Cuma, 17:27

Tırmanma, jimnastik, sportif beceri geliştirme dersleri, eklem ve kas gelişimini sağlayan streching, dünyanın yeni çılgınlığı hedef bulma oyunu oryanting, farklı eğitsel oyunlar,
resim ve el becerileri, drama, ebru sanatı, ahşap boyama, ritim, oyunlu İngilizce eğitimi, bale ve halk dansları kursları gibi etkinliklerin düzenleneceği Melekler Dünyası, düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi. Çocukların sportif gelişimi odaklı faaliyet gösterecek olan Melekler Dünyası’nın açılışını İl Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet İbanoğlu yaptı.

9 aydan 12 yaşına kadar çocukların sportif gelişimi için eğitim verecek olan Melekler Dünyası’nda 9 ay-3 yaş arası çocukların anne ve babalarıyla birlikte katılacağı özel sportif gelişim kursları da verilecek. Melekler Dünyası, ebeveynlere ister haftada bir saat, ister hafta içi her gün, isterse hafta sonu; çocuklarına özel zaman dilimlerinde istedikleri kursa rahatça kaydettirebilme olanağı da sunulacak. Düzenlenen programlama sayesinde, anne babalar isterlerse alışveriş sırasında dahi çocuklarını kısa süreliğine bu merkeze bırakabilecek. Ayrıca ebeveynler, özel günlerinde isterlerse önceden rezervasyon yaptırmak kaydıyla çocuklarını gece de bu merkeze bırakma fırsatını yakalayacaklar.

2007 yılından bu yana 1000’in üzerinde çocuk ve gence yüzme, tenis, voleybol ve futbol eğitimi veren As Star Spor Kulübü tarafından kurulan Melekler dünyası, Türkiye’nin üçüncü özel eğitim merkezi. İstanbul ve Ankara’dan sonra ilk kez Denizli’de kurulan Fiziksel Gelişim Merkezi Melekler Dünyası’nın başında milli yüzücü Neval Çam ile, antrenör ve hareket bilimi uzmanı Himmet Avcı ikilisi var.

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Mezunu Milli Yüzücü, yüzme antrenörü, step, aerobik ve plates eğitmeni Neval Çam ile PAÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mezunu olan ve şu sıralar Süleyman Demirel Üniversitesi’nde antrenman ve hareket bilimi üzerine master yapan Himmet Avcı yönetimindeki Melekler Dünyası’nda, 10’a yakın profesyonel eğitmen hizmet verecek.
Neval Çam, merkezlerinde düzenli olarak çocuklar için film gösterimlerinin yapılacağı ve ayrıca çocukların doğum günü gibi özel günlerine yönelik eğlenceli etkinliklerin de gerçekleştirileceğini kaydetti. Melekler Dünyası’nda hizmetler bununla da sınırlı değil. Ayrıca çocuklarını Melekler Dünyası’na getiren ebeveynler isterlerse, kendileri için faaliyet gösterecek olan kafeteryada vakit geçirecek ya da düzenlenen plates kurslarına katılabilecek.

Çamlık Mahallesi Kenan Evren Bulvarı Ulus Kavşağı Selçuk Apartmanı’nın 1. katında hizmet vermeye başlayan Melekler Dünyası’nın çocukların sportif gelişimleri konusunda önemli bir açığı kapattığını dile getiren Himmet Avcı “Biz aslında Denizli’de yarının sporcularının temellerini atacağız. Amacımız, bu konudaki alt yapı eksiğini gidermek. Şimdilik böyle bir merkezde faaliyete başladık ama beklentiler ve ihtiyaçlar ölçüsünde merkezimizi daha geniş bir faaliyet alanına dönüştürmek istiyoruz” dedi

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı