REKLAMI GEÇ

Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi “Dijital Hastane” unvanını aldı

Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi “Dijital Hastane” unvanını aldı

Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirdi ve Türkiye’de “Dijital Hastane” unvanını alan ilk ağız ve diş sağlığı hastanesi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2019 Perşembe, 10:44

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda Denizli’de bulunan 10 devlet hastanesinin Türkiye’de bir ilki başararak aldığı “Dijital Hastane” unvanından sonra, şimdide aynı unvanı bu kez Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi aldı. HIMSS Emram Seviye 6 kriterlerini yerine getiren Ağız ve Diş Hastanesi, kendi dalında bu unvanı alan ilk hastane oldu.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlıkta öncü illerden biri olan Denizli’de ilkleri başarmanın gururunu ve onurunu yaşadıklarını söyledi. Daha önce Denizli’de 10 devlet hastanesinin aynı anda Dijital Hastane unvanını elde ettiğini dile getiren Öztürk, “Bu başarı sonucunda Sağlık Bakanlığımız tarafından Türkiye’de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak O- EMRAM Seviye 6 modeli için Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi pilot il seçilmişti. Hastane yönetimimiz pilot il seçildikten sonra Bakanlığımızın diş hastanelerinin dijital hastane olması yönünde belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda çalışmalara başlandı. Hastanemizde bilgi yönetim sisteminde hasta güvenliğini arttırıcı, hekim tanı ve tedavisine destek olacak, hekimlere tanı ve tedavi sürecinde tetkik, tedavi planı, konsültasyon öneren karar destek sistemi oluşturuldu” dedi.

Hasta sağlık okuryazarlığını geliştirmek için Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile entegre olan SMS düzenlemesinin yapıldığını da kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, “Bu çalışmalar doğrujltusunda E-Nabız uygulamasının kullanımını arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Tüm bu çalışmalar sonucunda HIMSS yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeyle birlikte Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de Dijital Hastane unvanını almayı hak etti ve Türkiye’de bu unvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oldu. Bu başarıya imza atan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yönetimini gönülden kutluyorum. Denizli her zaman en iyisini hak ediyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı