REKLAMI GEÇ

Forum Çamlık’ta ücretsiz şeker ölçümü

Forum Çamlık’ta ücretsiz şeker ölçümü

Denizli Devlet Hastanesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Denizli halkının şekerini ücretsiz ölçecek ve şeker hastalığı hakkında bilgi verecek. Bu kez hastalar hastaneye gelmeyecek, hastane Forum Çamlık’a taşınacak.

/ DENİZLİHABER / 12 Kasım 2009 Perşembe, 18:26

Denizli Devlet Hastanesi 14–21 Kasım Dünya Diyabet Haftası dolayısıyla, 14 Kasım’da Forum Çamlık’ta bir stand açacak. “Bir damla sizi şekerden korur” sloganıyla açılacak standda hemşire, diyetisyen ve sağlık çalışanları görev alacak. Denizli halkına şeker hastalığı hakkında bilgilendirme yapacak olan sağlık görevlileri, dileyene hastalık hakkında afiş ve broşür dağıtacak, dileyene ise ücretsiz şeker ölçümü yapacak. Şeker ölçümü sonrası çıkacak sonuca göre hastalar tedavi için hastanedeki ilgili polikliniklere yönlendirilecek. Standda ayrıca saat 16.00’da Denizli Devlet Hastanesi Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Semin Melahat Fenkci “Diyabet ve Denizli” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

Denizli Devlet Hastanesinin diyabet hastalıkları konusunda gereken tüm hizmeti verdiğini belirten Başhekim Uzm. Dr. Ramazan Canural, “Bildiğiniz gibi diyabet çok uzun süren, kronik bir hastalıktır. Vücudumuzdaki çeşitli sistemlere zarar verir. Tedavi edilmediği takdirde ölüme varan sonuçlara yol açabilir. Böyle ciddi bir hastalığa biz de hastane olarak duyarsız kalmıyoruz. Bu nedenle hastalarımıza eğitici toplantılar organize ediliyoruz, klinik ve laboratuar tahlilleri yapıyoruz. Ayrıca endokrin uzmanımızın çalışmalarıyla diyabet ve diğer metabolik hastalıklarda görülen bozukluklarını önlemek için Sağlıklı Yaşam Okulumuz 4 yıldır hizmet veriyor. Hastanemiz için yine diyabet hastaları için hizmete sunduğu özel bir uygulama olan Diyabetik Ayak Konseyi ile de diyabet hastalarımızın ayaklarında ve damarlarında meydana gelen tıkanıklıklar ve bozukluklar takip ediyor. Konsey ortopedi, kalp damar, cildiye ve endokrin uzmanından oluşuyor. Biz diyabet hastalığını önemsiyoruz ve önemsenmesini istiyoruz. Bu nedenle çeşitli etkinliklerle bu önemi her fırsatta vurguluyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı