REKLAMI GEÇ

Kanser hastalarına moral verdiler

Kanser hastalarına moral verdiler

Pamukkale Üniversitesi Radyasyon Onkoloji Anabilim Dalı’nda kanser tedavisi gören hastalar için yılbaşı partisi düzenlendi. Hastalar müziklere eşlik ederek eğlendi, moral depoladı.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 29 Aralık 2015 Salı, 17:07

Pamukkale Üniversitesi Radyasyon Onkoloji Anabilim Dalı’nda “2015’e elveda 2016’ya merhaba” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe kanser tedavisi gören hastalar ve doktorlar katıldı. SAREBAN Müzik grubunun çaldığı şarkılara hastalar ve hastane personeli eşlik ederek eğlendi.

denizli-pau-kanser-hastalarina-etkinlik-4

Hastaların motive edilmesi amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten PAÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Papatya Bahar Baltalarlı, “Hastalarımıza moral vermek amacıyla bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Sareban Müzik Grubu’na da teşekkür ederiz. Hiçbir karşılık beklemeden etkinliğimize geldiler. Hastalara moral vermek için buradalar. Etkinliğimiz de hastalarımıza Resim Öğretmeni Çağdaş Ören ile hazırladığımız küçük hediyelerimiz de olacak. Umarım 2016 yılında hastalarımızın tüm dilekleri kabul olur” dedi.

denizli-pau-kanser-hastalarina-etkinlik-5

3 BİN HASTA TEDAVİ GÖRDÜ
PAÜ Onkoloji Hastanesi’nin kuruluşundan bu yana 3 bin hastanın tedavi gördüğünü belirten Prof. Dr. Baltalarlı, önemli bir hizmete imza attıklarını, şuanda hastanede 50 hastanın tedavi gördüğünü söyledi.

denizli-pau-kanser-hastalarina-etkinlik-1

MOTİVASYON KAYNAĞI OLDU
Yeğeni kanser tedavisi gören Muazzez Çoban, oluşturulan etkinlikten memnun kaldığını belirterek, “Yeğenim ve annesine çok güzel motivasyon kaynağı oldu. Hastane görevlilerine çok teşekkür ederim. Zaten buradaki hemşireler ve doktorlar çok iyiler” diye konuştu.

denizli-pau-kanser-hastalarina-etkinlik-2

Kızının uzun bir tedavinin ardından hastalığını atlattığını ve son gününde böyle bir etkinlik düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Fatma Kutludağ ise, “Bu etkinlik tüm hastalara iyi geldi. Umarım şifa olarak onlara geri döner. Doktorlar, hemşireler çok iyiler, hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Tedavilerin ardından mutlu şekilden hastaneden ayrılan Nesrin Berber da, “Bugün çok mutluyum tedavim olumlu sonuç verdi. Bugün taburcu oluyorum. İl olarak Bahar hocama ve radyasyon onkolojisine çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı