REKLAMI GEÇ

Okul kantinlerine cips ve kızartma yasağı

Okul kantinlerinin her ay sıkı bir şekilde denetimden geçirildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, kola dahil tüm gazlı içecekler, kızartmalar ve cips türevi gıda maddelerinin kantinlerde yasaklandığını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 16 Eylül 2008 Salı, 00:00

Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın 2007/33 sayılı genelgesine göre artık okul kantinlerinde, tüm gazlı içecekler, kızartmalar ve cips türevi gıda maddelerinin satışı yasaklandı. ürünlerin satışı yasaklandı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul kantinlerini denetliyor. Sene başında Öğretmenler Kurulu’nca seçilen 2 temsilci öğretmen, okul aile birliği temsilcisi, öğrenci meclisi başkanı, müdür yardımcısı başkanlığında okul kantinleri, her ay denetleniyor. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, kantinlerden taze meyve satışı yapmalarını istediklerini söyledi.

Kurallara uymayan kantinlerin ilk önce uyarılacağını söyleyen Oğuz, kurallara uymama halinin devam etmesi koşulunda kantinlerin sözleşmelerinin tek taraflı olarak fesih edileceğini açıkladı. Oğuz, “Ayrıca Kantinlerimiz Sağlık Müdürlüğü, Denizli Belediyesi Zabıta Ekiplerince ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı İl Müdürlüğü yetkililerince de denetlenmektedir. Bunlardan ayrı olmak üzere habersiz ve ani baskınlar şeklinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerince de denetimler yapılmaktadır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı