PAÜ’den Alzheimer Hastalarına Sosyal Destek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’den Alzheimer Hastalarına Sosyal Destek

PAÜ’den Alzheimer Hastalarına Sosyal Destek

Pamukkale Üniversitesi ve Alzheimer Derneği Denizli Şubesi arasında Alzheimer hastalarına destek amaçlı protokol imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Kasım 2018 Cuma, 09:53

PAÜ ve Alzheimer Derneği Denizli Şubesi arasında imzalanan protokol gereği Rektör Bağ, “Hem hastaya hem de ailelerine sosyal destek sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Rektörlük’te yapılan protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz ve Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Daniş Aygün katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz tarafından imzalanan protokolle karşılıklı işbirliğin güçlendirilmesi, Alzheimer hastalarına tedavi amaçlı çeşitli hizmetlerin verilmesi, hasta yakınları ve topluma yönelik bilgilendirici faaliyetlerin düzenlenmesi ve toplumda farkındalığın arttırılması hedeflendi.

Protokol kapsamında ayrıca Pamukkale Üniversitesi tarafından Alzheimer hastalarına hasta bakım desteği, fizik tedavi ve rehabilitasyon desteği ile sosyal destekler verilecek. Alzheimer hastaları için gerekli desteği vereceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Biz zaten hastane olarak tedavi desteğini veriyoruz ama bunun dışında aynı zamanda hem hastaya hem de aileye sosyal destek de sağlamak amacıyla uzmanlarımızla gerekli destekleri sağlamış olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı