Sağlık ağız ve dişten başlar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlık ağız ve dişten başlar

Sağlık ağız ve dişten başlar

Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, sağlıklı bir yaşamın ağız ve diş sağlığından başladığını belirti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Kasım 2015 Salı, 14:51

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekilen hafta boyunca, sağlığın önemli bir parçası olan ağız diş sağlığı ile ilgili farkındalık yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

Arpacı, “Sağlıklı bir yaşam ağız ve diş sağlığıyla başlar. Bu nedenle Ağız ve diş sağlığını bozan faktörler vücut sağlığını da etkilemektedir. Diş çürükleri ile dişeti hastalıkları; kalp- damar hastalıkları, kronik solunum yolları hastalıkları, mide-bağırsak hastalıkları, yüksek tansiyon, kemik erimesi, şeker hastalığı ve kadınlarda erken doğum gibi hastalıkların risklerini arttırmaktadır. Ayrıca bazı hastalıkların ilk ve en önemli belirtileri ağızda görüldüğü için ağız ve diş muayenelerinin düzenli aralıklarla yapılması gerekir” dedi.
Denizli’de modern yapısı ile en son teknolojik teçhizatla donatılmış ve uzman ekibiyle Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nin önemli çalışmalar yürüttüğünü anlatan Arpacı, Ortodonti, Çene Cerrahisi, Periodonti uzmanlık dallarıyla hizmet yelpazesinin çeşitlendirildiğini ifade etti.

Arpacı, “Halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi yönünde büyük bir özveri göstererek fedakârca çalışan tüm diş hekimlerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimliği Gününü kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı