Sağlık Müdürlüğü 7 ambulansı daha ilçelere gönderdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlık Müdürlüğü 7 ambulansı daha ilçelere gönderdi

Sağlık Müdürlüğü 7 ambulansı daha ilçelere gönderdi

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen tam donanımlı 7 ambulans Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle Tavas, Acıpayam, Serinhisar, Baklan, Bekilli, Merkezefendi ve Bozkurt ilçelerine gönderildi. Törende acil sağlık hizmetlerine yönelik bilgi veren Sağlık Müdürü Berna Öztürk, “Merkezde 4.18 dakika, kırsalda da 12.22 dakika ulaşım süreleriyle oldukça iyi durumdayız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Nisan 2019 Cuma, 16:26

Denizli Valiliği önünde düzenlenen ambulans dağıtım törenine; Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve sağlık çalışanları katıldı.

Ambulans dağıtım töreninde konuşan Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizli’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 476 sağlık çalışanıyla yürütüldüğünü söyledi.

Öztürk; “2017 yılında 4 yeni ambulans Bakanlığımız tarafından gönderilmişti. 2018 yılında 2 Bakanlığımızdan bir de hayırseverimizden olmak üzere 3 yeni ambulans hizmete girmişti. 2019 yılında da 2 ambulansımızı geçtiğimiz aylarda Çivril’e verdik. Bugün de 7 yeni ambulansla sayımızı 112’ye yükseltiyoruz. Çok şükür ki ilimizde ambulans konusunda çok ciddi bir eksiğimiz kalmadı. Bugün genel olarak baktığımızda 2018 verilerine göre yıllık 88 bin vakaya hizmet vermişiz. Merkezde 4.18 dakika, kırsalda da 12.22 dakika ulaşım süreleriyle oldukça iyi durumdayız” dedi.

Vali Hasan Karahan ise Denizli’nin sağlık konusunda geldiği noktanın önemli olduğun belirterek, “Denizli olarak sağlık imkanları anlamında önemli bir konumdayız ve konumumuzu korumada da yeni yapılan yatırımlar önemli bir yer tutuyor. Denizli’de ambulans sayımız 112’ye ulaştı. Tabi bir de bütün imkanlar en iyi olsa bile bu imkânları kullanmak da çok önemli. 112’de çalışan arkadaşlarımızın özverisi, fedakârlığı başarıyı getiriyor. Ben Sağlık Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlığına kavuşturmak gibi önemli bir görevi üstleniyorlar. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Kazasız belasız çalışsınlar. İlimize ambulanslar hayırlı olsun” dedi.

Konuşmalardan sonra ambulansların anahtarları ambulansta görevli 112 çalışanlarına teslim edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı