Sağlık Müdürü Öztürk’ten ambulans kazası sonrası çağrı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlık Müdürü Öztürk’ten ambulans kazası sonrası çağrı

Sağlık Müdürü Öztürk’ten ambulans kazası sonrası çağrı

Dün gece ambulans ile otomobilin çarpıştığı kazada 3’ü sağlık görevlisi 7 kişi yaralanmıştı. Kazanın ardından açıklama yapan Sağlık Müdürü Berna Öztürk, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti, sürücülerin trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen göstermesi gerektiğine dikkat çekti. Öztürk, “Yaşama yol ver” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Haziran 2019 Perşembe, 12:35

Dün gece hasta nakli sırasında Saraylar 112 Acil Sağlık İstasyonu’nda görevli ambulans ile otomobil çarpışmış, ambulansta bulunan Acil Bakım Teknikeri Bahar Çolak, Acil Tıp Teknisyenleri Derya Kahraman ve Metin Bülbül yaralanmıştı.

Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, kazada yaralanan sağlık çalışanlarına ve otomobilde bulunan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, acil şifalar diledi.

Yaşanan bu kaza trafikte ambulansların geçiş önceliğine daha duyarlı olunması gerektiğini bir kez daha gösterdiğini belirten Öztürk, 112 Acil Sağlık Hizmeti ekiplerinin insan hayatını kurtarmak için canla başla çalıştığını ve yeri geldiğinde canlarını tehlikeye attığını bu yüzden vatandaşların ambulansı gereksiz meşgul etmemesi, trafikte de ilerleyen ambulansa yol vererek bir hayatın kurtarılmasına yardımcı olabileceklerini unutmamaları gerektiğini ifade etti.

Öztürk, “Trafikte ‘Ambulansın Geçiş Önceliğine Özen Gösterelim, Ambulansa Değil Yaşama Yol Verelim’ diyerek bu konuda hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca 112 acil sağlık hizmetlerinde 24 saat kesintisiz, tüm hava şartlarında çalışan ekip arkadaşlarıma da buradan teşekkür ediyorum. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması dileğiyle herkese huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı