Sağlıkçılar bu kez kanlarıyla şifa oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sağlıkçılar bu kez kanlarıyla şifa oldu

Sağlıkçılar bu kez kanlarıyla şifa oldu

Yaşam kurtarmak için gece gündüz canla başla mücadele eden sağlık çalışanları bu kez kan bağışladı, örnek bir davranışa imza attı. Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen kan bağış kampanyasına katılan sağlıkçılar bir günde 113 ünite kan bağışında bulundu. Sağlık Müdürü Berna Öztürk, ”Şifa veren eller, gerektiğinde kanlarını da verir” dedi, kan bağışı yapan sağlıkçılara teşekkür etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Kasım 2018 Perşembe, 13:08

Kan bağışı konusunda vatandaşları özendirmek ve örnek olmak amacıyla Sağlık Müdürlüğü tarafından kan bağış kampanyası düzenlendi.

Denizli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde kurulan mobil kan toplama aracında Denizli’de kamuda görev yapan sağlık çalışanları kan bağışında bulundu.

Gün boyu süren kampanya sonunda 113 ünite kan toplandı. Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kan bağış noktalarını gezerek sağlık çalışanları ve vatandaşlara kan bağışının önemi konusunda bilgilendirme yaptı.

Öztürk, “Kızılay’ın kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmetlerini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için kan stoklarının yeterli olması gerekir. Yetersiz olan kan stoklarının vatandaşlarımızın ihtiyacı doğrultusunda olumsuz olarak geri döneceği, yine yapılan her bir kan bağışının da bir hayatı kurtaracağı unutulmamalıdır. Biz sağlık çalışanları olarak belirli periyotlarla kan bağış kampanyası düzenliyoruz. Ama ülkemizdeki kan ihtiyacı sadece sağlık çalışanlarının kan vermesi ile karşılanamaz. Vatandaşlarımız da her an kana ihtiyaç duyulabileceği düşüncesiyle daha duyarlı olmaları ve kan verme noktasında Kızılay’a destek olmalıdır. Bugün yaptığımız kan bağışında da toplamda 113 ünite kan topladık. Kan bağışında bulunun tüm sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı