REKLAMI GEÇ

Tümörden kurtuldu

Tümörden kurtuldu

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Servergazi Devlet Hastanesi’ne başvuran 75 yaşındaki Emine Durmaz Beyin Cerrahi Kliniği’ni tarafından yapılan ameliyatla beyin tümöründen kurtularak sağlığına kavuşturuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Şubat 2015 Pazartesi, 15:20

Konuşmakta zorluk çekme, işitme kaybı ve yürüme güçlüğü gibi şikâyetlerle Servergazi Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği’ne başvuran Emine Durmaz’a yapılan tetkiklerden sonra beyin temporal kaide tümörü tespit edildi. Beyin Cerrahi Servisi’ne yatırılan Durmaz, 5 saat süren ameliyatın sonunda beynindeki tümör alınarak sağlığına kavuşturuldu.

Ameliyatı gerçekleştiren Servergazi Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Uz. Op. Dr. Erdinç Altıncık hastanın beyninden 8 cm’lik tümörü çıkarttıklarını belirterek, “Hastamız Beyin Cerrahi Kliniği’ne başvurduğunda konuşamama, yürüyememe gibi temel fonksiyonları kaybetmek üzereydi. Hastamıza yaptığımız tetkiklerle beyninde kötü huylu olduğu tespit edilen ur tespit edildi. Hastayı hemen ameliyata aldık ve 5 saat süren ameliyatta hastaya mikro cerrahi ile ve ultrasonik tümör temizleyici aletlerle aynı anda uzman patologunda parçaları değerlendirmesi sağlanarak ameliyatını tamamlayıp sağlığına kavuşturduk. Hastaya yapılan ameliyat hastanın kendisine zarar vermeden tümörün maksimum temizlenmesi açısından dolayı önemliydi. Ameliyat risk taşıyordu. Hastamız yapılan ameliyatla beyin tümöründen kurtularak sağlığına kavuşturuldu” dedi.

Beyin Cerrahi Uz. Op. Dr. Erdinç Altıncık son olarak Denizli Servergazi Devlet Hastanesi’nde en zor beyin ameliyatlarının başarıyla gerçekleştirildiğini ve her türlü teknik donanımın Servergazi Devlet Hastanesi’nde bulunduğunu ifade etti.

Ameliyattan sonra yaşadığı sıkıntılardan kurtulan 75 yaşındaki Emine Durmaz da sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyerek, ameliyatı gerçekleştiren doktoru Erdinç Altıncık ve Beyin Cerrahi Servisi çalışanlarına teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı