TURKOVAC aşısı Faz-3 çalışması Denizli’de uygulanmaya başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TURKOVAC aşısı Faz-3 çalışması Denizli’de uygulanmaya başladı

TURKOVAC aşısı Faz-3 çalışması Denizli’de uygulanmaya başladı

TURKOVAC aşısı Faz-3 çalışmasının Türkiye genelinde uygulanacağı 41 merkezden biri de Denizli oldu. Aşının uygulanacağı Denizli Devlet Hastanesi’nde tüm hazırlıklar tamamlanırken, 47 yaşındaki polis memuru Bilal Ceylan gönüllü olarak kentte TURKOVAC aşısını yaptıran ilk kişi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2021 Pazartesi, 16:58

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen KOVID-19 aşısı TURKOVAC’ın Faz-3 çalışmaları kapsamında Denizli’de gönüllülere yönelik aşılama başladı.

Bu kapsamda Polis memuru Bilal Ceylan’a Denizli Devlet Hastanesi’nde gerekli işlemlerin yapılmasının ardından TURKOVAC aşısı uygulandı.

TURKOVAC Faz-3 çalışmasında isteyerek gönüllü olduğunu belirten Ceylan, “Bugün aşımı yaptırdım.  Yerli aşımız inşallah vatana millete hayırlı olur” dedi.

Denizli Devlet Hastanesi TURKOVAC aşı çalışmaları sorumlu hekimi Uz. Dr. Emin Egemen Tekin de, Denizli Devlet Hastanesi’nde bugün itibariyle TURKOVAC aşılarını uygulamaya başladıklarını ifade ederek, “Bakanlığımızın belirlediği kriterleri yerine getiren gönüllülerimizi TURKOVAC aşısı olmaya davet ediyorum” dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZTÜRK VATANDAŞLARI MİLLİ AŞIYA DAVET ETTİ

Denizlilileri yerli ve milli aşıyı olmaya davet eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ise, “Gerek koronavirüsle mücadelede, gerek aşılama oranlarında dünyanın en başarılı ülkelerinden biriyiz. Şimdi de yerli aşımız olan TURKOVAC’ın Faz-3 çalışmaları için Denizli Devlet Hastanesi’nde gönüllü olan vatandaşlarımızın aşılama çalışmalarını yürüteceğiz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, COVID-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası Denizlili hemşerilerimizi e-Nabız üzerinden randevu alarak yerli ve milli aşımıza destek olmaya bekliyoruz. Gönüllü olan vatandaşlarımız Bakanlığımızın belirlediği sürelerde takipleri yapılarak kendilerinden belirli aralıklarla antikor düzeyleri bakılacak. Faz-3 çalışmasının tamamlanmasıyla koronavirüs ile mücadelemize inşallah yerli aşımızla devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Ali Kürşad Kıran   -  Bağlantı 18 Ekim 2021, 23:47

Hayırlı uğurlu kutlu olsun.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı