Gözlerini kapattılar, empati kurdular - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gözlerini kapattılar, empati kurdular

Gözlerini kapattılar, empati kurdular

Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan işaret dili kursu öğretmen ve öğrencileri tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla “3 Aralık’ta Empati Kuruyoruz” adlı program düzenlendi. Başkan Özbaş, salondakileri işaret diliyle selamladı ve hoş geldiniz dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Aralık 2018 Salı, 11:31

Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Akbulut, engelli vatandaşlar, aileleri ve vatandaşlar katıldı. Sahneye çıkan Başkan Özbaş, katılımcılara işaret diliyle “Hepiniz hoş geldiniz. Aramızda engel yok” dedi.

Yaptığı konuşmada “Hepimize düşen görev aslında engelli kardeşlerimiz için bu hayatı kolaylaştırmak” diyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Belediye başkanı olduktan sonra belediye hizmetlerimiz içerisinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzü kurduk. Tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, engelli vatandaşlarımıza, hasta olan vatandaşlarımıza kısacası bize ihtiyacı olan herkese dokunmaya çalıştık. Şehrimizin imarı ile yeni yapılacak üst yapı çalışmalarımızla tüm kaldırımlarda, tüm yollarda engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına hızlı bir şekilde çalışma yapacağız. Yapacağımız çalışmaları empati yaparak yapmamız lazım ki; onların işlerini kolaylaştıralım” diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile birçok yardım yapıldığını söyleyen Kaymakam Fatih Akkaya ise “Evde bakım ücretlerinden aylıklarına kadar vatandaşlarımızın yanlarında olmaya çalışıyoruz. Biz vakıf yönetimiyle vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaşamadığımız vatandaşlarımız varsa vakıf yoluyla ya da kaymakamlığımız yoluyla bize bildirirseniz onlar adına elimizden geleni yapmak için gayret göstereceğimizi söylemek isteriz. Artan imkanlarla daha engelsiz bir Türkiye için hep birlikte el ele eksikliklerimizi gideririz” dedi.

Gözler kapandı
Program sunucusu Hakkı Karaca tarafından programa katılanların gözlerini kapatması istendi. Ardından Karaca, gözlerini kapatan vatandaşlara “En sevdiğiniz rengi düşünün, en sevdiğiniz çiçeğin o güzel renklerini, hayatınızda hiç bitmesini istemediğiniz bir günü karanlıklar içinde sadece ortamda oluşan seslerle düşünün. Biraz daha ileri gidelim. Hayatımızda en değerli bildiğimiz annenizi, babanızı, eşinizi ve çocuklarınızı sadece sesiyle hayal edin. Şimdi gözlerinizi açmanızı istiyorum. Siz sadece 1 dakikalığına bu karanlık dünyada kaldınız. Peki ya, ömrü boyunca bu hayatı yaşayan insanları düşünün. Dünya engelliler gününüz kutlu olsun” sözleri ile görme engelli vatandaşlar adına empati yapıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı