Tavas’ta her yıl olduğu gibi bu yılda aşure geleneği devam etti… - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ta her yıl olduğu gibi bu yılda aşure geleneği devam etti…

Tavas’ta her yıl olduğu gibi bu yılda aşure geleneği devam etti…

Tavas Belediyesi ve Tekke Mahallesi Muhtarlığı yüzyıllardan bu yana sürdürdüğü aşure hayrı geleneğini çok sayıda davetlinin katılımıyla bu yılda devam ettirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ekim 2018 Pazartesi, 15:32

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Ak Parti Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cafer Birtürk, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Göreve geldiği günden bu yana halkın taleplerini önceliği haline getiren Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, yüzyıllardan beri sürdürülen Muharrem ayı aşure hayrını Sarı İsmail Sultan tasarrufunda, Yaren Ali Baba, Yaren Mustafa Babanın manevi huzurunda ve gölgesinde devam ettirdiklerini belirterek, “ Allah hayırlarımızı kabul etsin. Ayrıca hayrımızla birlikte ayrı bir güzelliği de bu gün burada yaşıyoruz” dedi.

Yıllardır süren üst geçit sorunu artık bitti

Diğer taraftan yıllardan beri tekke mahallesinde sorun olan üst geçit probleminin ortadan kaldığını da sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “mahallemizin sorunu olan üst geçidimiz de tamamlanmış bulunmakta. Mahalle halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Bakanımızın ve büyüklerimizin üstün gayretleriyle tamamlanan üst geçidimiz vatandaşın daha güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesini sağlayacak. Ben başta Bakanım Sayın Nihat Zeybekci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hayırda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı değerli protokole ve davetlilere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Böyle güzel bir etkinliğe katılmaktan son derece memnun olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, “Burası bizim memleketimiz. Memleketimizde sizlerle olmak gönüldaşlarla, yarenlerle olmak daha güzel. Bizi bir araya getiren o kadar güzellik var ki yeter ki niyetimiz iyi olsun. Yeter ki günlümüzden geçen güzel olsun.
En son buraya geldiğimde yağmurlu bir akşamdı. Öncelikle Tekkeli bayan kardeşlerime teşekkür ediyorum. O gün bize olan sevgilerini, sahiplenmelerini gördük. O yüzden o akşamı hiç unutmam. Fırsat buldukça tekrar geleceğiz. Üst geçidimiz de tamamlandı. Ulaştırma Bakanlığımıza ve Karayollarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı