VATAN PARTİSİ İŞÇİLERLE BULUŞTU - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

VATAN PARTİSİ İŞÇİLERLE BULUŞTU

VATAN PARTİSİ İŞÇİLERLE BULUŞTU

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adayı Hasan Korkmazcan ile Vatan Partisi Denizli il yöneticilerinden oluşan heyet, bir kağıtçılık fabrikasını ziyaret ederek işçilerle buluştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mayıs 2015 Cuma, 15:56

Vatan Partisi heyetini fabrikanın müdürü Mehmet Özkaya karşıladı. Heyet öğle arasında işçilerle bir araya geldi. Hem kendilerinin hem de ülke ekonomisinin ciddi sorunların içinde olduğunu belirten Mehmet Özkaya; “Türkiye’nin köklü firmaları yabancıların eline geçti, yerli sermaye neredeyse bitti. Önümüzdeki günlerde piyasalar ciddi bir kriz ile karşı karşıya kalacak ve Türkiye’nin sanayicisi bu krize hazırlıksız yakalandı. Kredi borcu olmayan insan kalmadı. Yerli üretimin desteklenmesi ve büyütülmesi gerekiyor. Vatan Partisi’nin bu konudaki çabasını takdirle karşılıyoruz” dedi.

Vatan Partililerin işçilerle bir araya geldiği görüşmede, iş güvenliği, çalışma koşulları ve otomotiv sektöründeki grevler ele alındı. Vatan Partisi heyeti adına konuşan Hasan Korkmazcan, “Çözüm Türkiye’yi borca sürükleyen, dışa bağımlı hale getiren bu iktidardan kurtulmaktır. 2002’de kriz çözeceğiz diye geldiler, yerli olan ne varsa satarak, dışarıdan gelen hazır paraları kullanarak sözde refah görüntüsü yarattılar. Şimdi ellerinde satacak bir şey kalmadığı gibi gelen para da bitti ve bizi krizin eşiğine getirdiler. Bu kriz borç ekonomisinin krizidir. Bunu aşmanın yolu da devlet kurumlarını yeniden ayağa kaldırmak, yerli sermayeyi desteklemek ve toplumu üretime katmaktır. 7 Haziran seçimleri öncesi işçimizin Bursa’da başlattığı direniş iktidarı çok korkuttu. Başarıyla tamamlanan bu direniş bir başlangıç oldu, devamı da çok yakında gelecek ve biz de her anında emekçilerimizin yanında, hizmetinde olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı