REKLAMI GEÇ

CHP’nin milletvekili aday adayları

CHP’nin milletvekili aday adayları

CHP’de milletvekili aday adaylığı başvuruları tamamlandı. Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve milletvekili Kazım Arslan da dahil olmak üzere 16 isim milletvekili adayı olabilmek için genel merkeze başvurularını tamamladı, listelerin açıklanmasını beklemeye başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2018 Pazartesi, 19:07

24 Haziran seçimleri için geri sayım sürerken, partilerde de adaylık süreçleri devam ediyor. CHP’de 30 Nisan’da başlayan milletvekili aday adaylığı başvuruları bugün mesai saati sonunda tamamlandı.

BAŞVURULAR GENEL MERKEZE YAPILDI
CHP’den milletvekili adayı olabilmek için süreçlerini başlatan partililer, genel merkeze şahsen başvuruda bulunarak aday adaylıklarını resmileştirdi. Seçimlerin beklenenden çok daha önceki bir tarihte yapılacak olması nedeniyle ön seçim yapmayan ve adayları merkez tarafından belirlenecek olan CHP’de değerlendirme süreci de başlamış oldu.

İŞTE BAŞVURUDA BULUNAN İSİMLER
CHP’den milletvekili adayı olabilmek için aday adaylığı başvurusunda bulunan isimlerin başında son dönemlerde partinin üst yönetiminde hızla yükselen Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca geliyor. Denizli Milletvekili Kazım Arslan da yeniden vekillik için aday adaylığı başvurusunda bulundu. CHP’den milletvekili adayı olmak isteyen diğer isimler ise Teoman Sancar, Ünal Karaosmanoğlu, Arif Balkanay, İlhan Özcan, Ali Rıza Ertemür, Gökhan Önem, Şeniz Doğan, Halis Ödel, Özgür Savaş Bayar, Ali Asker Kantürk, İzzet Arpacı, Bekir Kar, Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Adil Demir.

KARACA: “TÜM ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Aday adaylığı sürecinin tamamlanmasının ardından değerlendirme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de birbirinden değerli isimlerin millete hizmet edebilmek için yola çıktıklarını belirterek, herkese çok önemli görevlerin düştüğünü söyledi.

Karaca, “Bu olağanüstü süreçte yola çıkan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Türkiye, kritik bir virajın eşiğinde ve tüm halkımız artık bunun farkında. 24 Haziran’da halkımız kullandıkları oylarla 16 yıllık sömürü düzenine son verecek, halkın iktidarını kuracaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı