REKLAMI GEÇ

Denizlili gençlerin CHP önündeki eylemi bitti

Denizlili gençlerin CHP önündeki eylemi bitti

24 Haziran Seçimlerinde alınan sonucun CHP için yenilgi olduğunu düşünen ve genel merkezin gereğini yapmasını isteyen Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı ve bazı gençlerin CHP önünde yaptığı oturma eylemi 24 saatin ardından sonlandırıldı. Gençler, istifa taleplerinin karara bağlanmasını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Haziran 2018 Çarşamba, 12:12

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırmak amacıyla dün saat 10.00’da parti genel merkezinin önünde oturma eylemi başlatan Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı ve bazı gençler, 24 saatin ardından oturma eylemini sonlandırdı.

“DEMOKRATİK PROTESTO HAKKIMIZI KULLANDIK”
Grup adına basın açıklaması yapan Imırgı, genel merkezin büyük CHP ailesinin ortak evi olduğunu belirterek, seçim akşamlarında burayı yas evi olarak değil, bayram evi olarak görmek istediklerini söyledi.

Oturma eylemini kimseyi kötülemek, ayrıştırmak veya kavga etmek amacıyla başlatmadıklarını ifade eden Imırgı, demokratik protesto haklarını kullandıklarını kaydetti.

“İSTİFA TALEBİMİZİN, KARARA BAĞLANMASINI TALEP EDİYORUZ”
Imırgı, “24 saat süreceğine en başta söz verdiğimiz oturma eylemimizi, tam saatinde sonlandırıyoruz. İstifa talebimizin, partimizin karar organlarında ivedilikle görüşülüp karara bağlanmasını talep ediyoruz” dedi.

Beş kişiyle başlattıkları eyleme, gün içerisinde yüksek sayıda katılımın olduğunu dile getiren Imırgı, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde devrim olmadan Türkiye’de devrim olmayacağına olan inancımızla ‘yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer’ diyoruz” ifadesini kullandı.

İLÇE BAŞKANLARI DA ANKARA’YA GİTTİ
Oturma eyleminin başlamasının ardından önce Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, ardından da Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker Ankara’ya gitti. Tabu’nun Ankara’ya gitmeden önce “İstifam cebimde” değerlendirmesi yapması kafaları karıştırdı. Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in ise Genel Merkez önünde Denizlili gençlerin herhangi bir tatsızlığa neden olmasının önüne geçmek için gittiği öğrenildi.

İki başkan, gençlerin CHP önündeki eylemlerini büyümeden ve tatsızlığa yol açmadan sonlandırmalarını sağladı. Tabu ve Varlıker’in müdahalesi sayesinde diğer illerden gelen partililer ile Denizlili gençler karşı karşıya kalmamış oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı