Güney Halil Ayhan ile yola devam dedi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Güney Halil Ayhan ile yola devam dedi

Güney Halil Ayhan ile yola devam dedi

Güney’de seçim sonuçları alındı, AK Parti Adayı, mevcut Belediye Başkanı Halil Ayhan yola devam dedi. Güney’de seçimler uzun süre başa baş geçti, Ayhan seçimleri 241 oy farkla kazandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mart 2019 Pazar, 23:49

Güney’de yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçları alındı. İlçede 9.302 seçmen kurulan 35 sandıkta tercihlerini ortaya koydu.

Yüzde 97.4 gibi yoğun bir katılımın gözlendiği seçimlerde AK Parti’den ikinci dönem için yeniden aday olan mevcut belediye başkanı, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Adayı Halil Ayhan 3.663 seçmenin olurunu aldı. Bu oy Ayhan’a yüzde 46.2’lik bir oran getirdi.

Güney’de ipi önde göğüsleyen ve yeniden belediye başkanı seçilen Halil Ayhan’ı, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Mustafa Urtekin aldığı 3.422 oy ve yüzde 43.2’lik oranla takip etti. Kazanan Halil Ayhan ile Urtekin arasında 241 oy fark oluştu.

HALİL AYHAN KİMDİR?
1961 yılında Güney’de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Güney’de tamamladı. Eğitim hayatının ardından 1985 yılında Güney Mal Müdürlüğü’nde memuriyete başladı.
1994 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde belediye başkanlığına aday oldu ve ANAP’tan Güney Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Belediye Başkanlığı görevi sonrasında ticarete atıldı. Farklı sektörlerde faaliyet gösterdi.
Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Güney Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı