REKLAMI GEÇ

DSP Adayı Yusuf Urem’den sosyal konut projesi

DSP Adayı Yusuf Urem’den sosyal konut projesi

Demokratik Sol Parti’nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, seçilmesi halinde 5 bin konut yaparak, aylık 100 lira kira ile dar gelirli vatandaşın barınma sorununu çözeceğini belirtti. Urem, “TOKİ artık misyonundan uzaklaşmıştır. Dar gelirli vatandaşla dalga geçer gibi 30 bin lira peşinat ve 20 yıl boyunca 700 lira aylık taksitle vatandaşı ev sahibi yapacaklarını söylüyorlar. Sosyal devlet bu değil. Sosyal devleti, sosyal belediyeciliği bizler göreve geldiğimizde göreceksiniz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mart 2019 Cuma, 11:25

Demokratik Sol Parti (DSP) Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, son dönemde ev kiralarının fahiş düzeyde arttığını, bir asgari ücretlinin kira ödeyerek ailesini geçindirmesinin artık mümkün olmadığını söyledi.

“Kazancıyla çarkını çeviremeyen vatandaş kredi kartıyla, banka kredileriyle borcunu döndürmeye, ayakta kalmaya çalışıyor” diyen DSP Pamukkale Adayı Yusuf Urem, “Bunun sonu iflastır, toplumsal çöküntüdür. Dibe vuruşun uzak olmadığını artık herkes görüyor. Vatandaş bir an önce, ülkeyi düzlüğe çıkaracak kadroları göreve getirmelidir. Bunu da 31 Mart’taki yerel seçimlerinden başlayarak yapmalıdır” dedi.

AKP iktidarında, sosyal devlet anlayışının ortadan kalktığını, rantçıların, sermayenin egemen olduğu bir düzen kurulduğunu belirten Urem, “En acısı da halen sosyal devlet konusunda iddialı söylemlerde bulunmalarıdır. İnsanımızla dalga geçiyorlar. Güya dar gelirli ve emekliyi ev sahibi yapmak için 30 bin lira peşinat istiyorlar. Başlangıç taksiti aylık 700 lira ve 20 yıl vadeli. TOKİ artık misyonunu yitirmiştir. Tefecinin bile vicdanını sızlatacak bir ödeme planını vatandaşa sosyal devlet hizmeti diye sunmak, en hafif ifadeyle küstahlıktır” diye konuştu.

5 BİN AİLENİN BARINMA SORUNU ÇÖZÜLECEK!
Mevcut ekonomik koşullarda, dar gelirli ve emeklilerin TOKİ’nin şartlarıyla ev sahibi olmalarının mümkün olmadığını belirten DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, “Göreve geldiğimiz takdirde sosyal belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz. İlk etapta 5 bin konut yaparak, dar gelirli ailelere aylık 100 lira bedel ile kiralayacağız. Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımız böylelikle çocuklarının ihtiyaçlarına, eğitimlerine, diğer yaşamsal ihtiyaçlarına daha fazla bütçe ayırabilecekler. 5 bin konutu nasıl yapacağımızı merak edenler olduğunu biliyorum. Bunun için derin bir ekonomi bilgisine ihtiyaç yok. Çok basit! Yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Kaynak zaten var. Ranta akan bütçeyi, hizmete yönlendireceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı