Honaz’da sandıklar kapandı, sayım başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Honaz’da sandıklar kapandı, sayım başladı

Honaz’da sandıklar kapandı, sayım başladı

Denizli’de seçimlerin yenilendiği Honaz’da heyecan dorukta. Saat 17.00 itibariyle sandıklar kapandı, oy sayım işlemine geçildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Haziran 2019 Pazar, 17:02

31 Mart seçimlerinin Denizli’deki en kritik noktası olan ve aradan geçen süreye rağmen bir türlü tartışmaların ve seçimin bitmediği Honaz’da nefesler tutuldu.

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı AK Partili Turgut Devecioğlu ile Millet İttifakı Adayı CHP’li Yüksel Kepenek arasında kıyasıya bir yarış geçmiş, seçimlerin kazananı 8 oyla farkla Kepenek olmuştu.

AK Parti kanadının önce İlçe Seçim Kurulu, ardından da İl Seçim Kurulu’na yaptığı itirazlar aradaki farkı 8’den bire düşürmüş, ancak kazanan değişmemişti. Aradaki fark bu kadar az olunca bu kez YSK’ya seçimlerin iptali için başvuruda bulunuldu, yapılan incelemede 8 kısıtlı seçmenin oy kullandığının tespit edilmesiyle seçimler iptal edilmişti.

YENİDEN SANDIK KURULDU
Honaz’da seçimlerin iptal edilmesi nedeniyle bugün bir kez daha sandık kuruldu. İlçe genelinde 79 sandıkta 21.810 seçmen oylarını kullandı, tercihlerini ortaya koydu.

SANDIKLAR KAPANDI, SAYIM BAŞLADI
Gün boyunca gergin bir seçim geçiren Honaz’da saat 17.00 itibariyle sandıklar kapandı ve oy sayımı başladı.

Kısa süre sonra Honaz’da seçimleri kimin kazandığı ortaya çıkacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı