Çal yine “Fethi Akcan” dedi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çal yine “Fethi Akcan” dedi

Çal yine “Fethi Akcan” dedi

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Çal sonuçları şaşırtmadı. Çal’ın mevcut Belediye Başkanı Fethi Akcan, yeniden başkan seçildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Nisan 2019 Pazartesi, 01:38

Yerel Seçimlerin sonuçları alınıyor. Çal’da 15 bin 691 seçmen, kurulan 70 sandıkta tercihlerini ortaya koydu. Mevcut Belediye Başkanı MHP’li Fethi Akcan kullanılan oyların önemli bir bölümünü alarak ipi önde göğüsledi.

Akcan’ı DSP’den aday olan Hasan Gündüz ve İYİ Parti Adayı Mehmet Öztürk izledi.

FETHİ AKCAN KİMDİR?
14 Şubat 1971 yılında Denizli Çal ilçesi Dağmarmara köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Dağmarmara köyünde, Ortaokulu Çal Süller İmamhatip Ortaokulunda, Lise öğrenimini ise Çal Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünde tamamladı.
1991 yılında Türkiye Elektrik Kurumunda göreve başladı. 1993 yılında Türkiye Elektrik Kurumu Baklan ilçe şefi olarak atandı.1996 yılında Çal, Baklan ve Bekilli ilçeleri elektrik dağıtım şefliği birleştirilerek Çal ilçe şefliği görevine getirildi.2009 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 5 Ekim 2009 tarihinde Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. Yatırım Müdürlüğü’ne atandı.

Aydem Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sistem İşletme Grup Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü’nde Sistem Uzmanı olarak görev yaptı. 2014 yerel seçimlerinde seçimleri kazanarak belediye başkanı oldu ve halen görevini sürdürmektedir.

Fethi Akcan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı