Birtürk: “İttifak görüşmeleri askıdayken açıklamıştık ama..:” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Birtürk: “İttifak görüşmeleri askıdayken açıklamıştık ama..:”

Birtürk: “İttifak görüşmeleri askıdayken açıklamıştık ama..:”

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, sabah saatlerinde gittiği Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkan adayının geri çekildiğinin bildirildiğini söyledi. Birtürk, “İttifak görüşmelerinin askıya alındığı dönemde belirlediğimiz MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mimar Ebru Leman Kalkan’ın adaylığı geri çekildi. Denizli Büyükşehir’de adayımız yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Aralık 2018 Salı, 13:57

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ebru Leman Kalkan’ın adaylığının geri çekilmesi kentte birinci gündem maddesi oldu. MHP Lideri Bahçeli’nin açıklamasını, aday Ebru Leman Kalkan’ın yorumu izledi. Konuya ilişkin son açıklama, İl Başkanı Cafer Birtürk’ten geldi.

Yazılı bir açıklama yapan İl Başkanı Birtürk, sabah saatlerinde Ankara’ya gittiğini ve genel merkezde yetkililer ile görüşmeler yaptığını söyledi.

İttifak görüşmeleri çerçevesinde Denizli adayının geri çekildiği bilgisinin kendisine verildiğini belirten Birtürk, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Denizli’de adaylarını belirleyen ve açıklayan ilk parti olduk. İttifak görüşmelerinin askıya alındığı dönemde belirlediğimiz MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mimar Evru Leman Kalkan’ı kamuoyuna tanıtmıştık. Ancak; son gelişen ittifak görüşmeleri çerçevesinde Erzurum ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının geri çekildiği bilgisi bizlere ulaşmıştır. MHP Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı