REKLAMI GEÇ

Denizlispor yönetim kurulundan ‘hakem hatalarının bedelini ödemeyeceğiz’ açıklaması

Denizlispor yönetim kurulundan ‘hakem hatalarının bedelini ödemeyeceğiz’ açıklaması

Denizlispor yönetimi, Ankaragücü maçı sonrası hakem hatalarına isyan eden bir açıklama yaptı. Penaltıların verilmediğini, puanların çalındığını iddia eden yönetim, sert açıklamasında kulübün geçtiği zorlu sürece de dikkat çekti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ocak 2022 Pazar, 11:12

Denizlispor yönetiminin açıklaması sosyal medya hesaplarından yayımlandı. Açıklamada daha önce mağduriyet bulunduğunu ancak art niyet aranmadığını belirten yönetimin açıklamasının önemli bölümleri şöyle:

Altaş Denizlispor Kulübü’nün hakem hataları sebebiyle emeklerinin heba olmaya devam ettiğini büyük bir üzüntü ve kaygı ile görmekteyiz. Ligin ilk yarısında dile getirdiğimiz endişelerimizin ne denli haklı olduğunu son haftalarda tekrar görmekteyiz. Spor Toto 1.Ligde geçen hafta evimizde oynadığımız Manisa FK maçında aleyhimize verilen penaltıyla puanlarımız yine çalınırken, MKE Ankaragücü deplasmanında aynı hatalara maruz kalmamız bardağı taşıran son damla olmuştur.
Daha 5 ay önce kayyuma kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bu kulübün hangi badirelerle savaştığını tüm kamuoyu bilmektedir. Göreve geldiğimiz günden beri ayakta tutmak için gecemizi gündüzümüze kattığımız bu kulübü kimseye yem etmeyeceğimizi herkese bir kez daha hatırlatıyoruz. Sahadaki mücadelemizi saha dışı etkenlere kurban vermeyeceğiz. Altaş Denizlispor Yönetim Kurulu olarak kulübümüzün kapısına kilit vurdurmayacağız. Biz bu yola inanarak çıktık ve inancımızdan taviz vermeden yürüyoruz.
Altaş Denizlispor Kulübünü sahipsiz sananlar, sandıklarının doğru olmadığını bundan sonra daha sert bir şekilde görecekler. Ne yönetimimizin, ne futbolcularımızın ne de vefakar taraftarlarımızın emeklerini yedirmeyecek, haklarımızı sonuna kadar almak için çalışmaya devam edeceğiz.
Her zaman dile getirdiğimiz gibi, adil yönetim dışında hiçbir istek ve beklentimiz yoktur. Fair-Play ödülü almış bir kulüp olarak açıklamalarımıza, söylemlerimize dikkat ettik, TFF ve MHK kurullarına saygımızdan ödün vermedik. Ancak gelinen noktada artık tahammülümüzün kalmadığını hem kamuoyunun hem de Türk futbolunu yönetenlere tekrar hatırlatmak isteriz.
Sahada verdiğimiz emeklerin hakemlerin yanlış kararlarıyla heba olmasına göz yummayacağız. Denizlispor camiası olarak alın terimize yapılan bu haksızlıklara karşı çıkmaya, haklarımızı savunmaya devam edeceğiz.
Hakem hatalarının bedelini ödemek zorunda değiliz ve ödemeyeceğiz.
TFF ve MHK kurulları maçlarda uğradığımız ve büyük bedeller ödediğimiz bu hataların son bulması için üzerlerine düşeni yapmakla yükümlüdürler.
Bundan sonra sessiz kalmayacağız. Çünkü iyi niyet ve hoşgörümüzün sonuna geldik.
Altaş Denizlispor Kulübü olarak hem sahada hem de haksızlıklara karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Yorumlar

ali veli   -  Bağlantı 23 Ocak 2022, 15:32

ne yapacaksınız çok merak ettim. yeni bir kınama bildirisi mi yayınlayacaksınız?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı