REKLAMI GEÇ

Odun Kesme Şampiyonası’nda büyük başarı

Odun Kesme Şampiyonası’nda büyük başarı

Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Hüseyin Aldı, Almanya’da yapılan Dünya Odun Kesme yarışmasında Türkiye ekibi içinde yer aldı. Genelde orman ve ağaç işlerinde çalışanların katıldığı yarışmada tek öğrenci olan Aldı, Türkiye adına Avrupa 3.’lüğü ve Dünya 7.’liği elde etti.

/ DENİZLİHABER / 11 Kasım 2013 Pazartesi, 14:02

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Hüseyin Aldı, 25-26 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen Dünya Odun Kesme yarışmasına katıldı. 23 ülkeden 150 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada beş kişiden oluşan Türkiye ekibinin içinde yer alan Aldı, yarışa katılan tek öğrenci oldu. Genelde orman ve ağaç işleri ile uğraşan kişilerin katıldığı şampiyonada Türkiye ekibi Avrupa üçüncüsü ve Dünya yedinciliğini kazandı.

“ÖĞRENCİ OLDUĞUMU DUYANLAR ŞAŞIRIYORLARDI”
Konu ile ilgili açıklama yapan PAÜ öğrencisi Hüseyin Aldı, “Bu spor Dünya’da 1980 yılından itibaren, Türkiye’de ise iki yıldır yapılıyor. 2011’de yapılan Türkiye seçmelerinde bin kişi arasında birinci oldum. Türkiye olarak bu sporun tarihinde ilk senesinde hazırlanıp Dünya şampiyonasına giden ilk ekibiz. Bu şampiyonaya genelde orman ve ağaç işleriyle uğraşan kişiler katılıyor. Şampiyonada yarışan tek öğrenci bendim. Öğrenci olduğumu duyanlar şaşırıyorlardı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı