REKLAMI GEÇ

Yeşil Bayrak tartışmasına İGM’den cevap

Yeşil Bayrak tartışmasına İGM’den cevap

Geçtiğimiz günlerde ülke gündemine oturan ve Denizli’de amatör spor kulüplerine dağıtılan, üzerinde, yeşil ay yıldızlı bayrağı taşıyan eşofmanların, kabul edilemez bir hatanın ürünü olduğunu söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Yüceliş, yeşil renk nedeniyle de olayın farklı bir boyutta algılanmaması gerektiğine vurgu yaptı.

/ DENİZLİHABER / 6 Ekim 2008 Pazartesi, 00:00

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Denizli’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine dağıtılan 2 bin 293 adet eşofmanın logosunun üzerinde bulunan yeşil ay yıldızlı Türk Bayrağı’nın kabul edilemez bir hata olduğunu söyleyen Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yüceliş, “Bu hatanın sorumluları kesinlikle cezalandırılacaktır. Ancak ay yıldızın sırf yeşil olması nedeniyle, olayın başka yerlere çekilmesinin de anlamsız olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Firmanın, hatasını kabul ederek eşofmanları toplatıp yerine yenilerini dağıtacağını söyleyen Meclis Başkanı Osman Yüceliş, kimsenin Türk Bayrağı’nın biçimini değiştirmeye hakkı olmadığını söyledi.

Mecliste konuyu ilk olarak dile getiren İlhan Özcan, ihaleyi gerçekleştiren komisyon üyelerinin biraz daha dikkatli davranması gerektiğinin altını çizerek, “Bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Umarız bir daha böyle bir olayla karşılaşmayız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı