REKLAMI GEÇ

“Yüzme sporunu geliştireceğiz”

Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi-Denizli Gençlik Spor Kulübü Başkanı Nevruz Akan, federasyon üyeleri ile birlikte incelemelerde bulunmak üzere Avustralya’ya gitti. Akan, yüzme sporunu geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 18 Kasım 2008 Salı, 01:00

Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu’nda yer alan Denizli Gençlik Spor Kulübü Başkanı Nevruz Akan, Denizli’nin yüzme branşında geliştirileceğini söyledi. Federasyon üyeleri ile yüzme konusundaki son teknolojileri yerinde görmek için Avustralya’ya giden Nevruz Akan, İstanbul’a yapılması planlanan yüzme laboratuvarı için ön inceleme yapacaklarını söyledi.

Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ile Denizli’yi başarı ile temsil eden Denizli Gençlik Spor Kulübü Başkanı Nevruz Akan, Denizli’nin yüzme branşında gelişmesi için federasyon ile birlikte çalıştıklarını belirterek bu sporu yaygınlaştıracaklarını söyledi. Akan, Denizli’de yüzme branşına ilgiyi artıracaklarını belirterek, “Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu’nda ilimize, bölgemize ve ülkemize başarılı sporcular ve yüzme tesisleri kazandırmak için yer aldım. Yüzme branşına ilginin arttırılması ve başarılı sporcuların yetiştirilmesi gerekli. Maalesef ülkemizin birçok ilinde sağlıklı yüzme yerleri yok. Öncelikle bu yerlerimize sağlıklı tesisler kazandırılması ve mevcut yerlerimizi de geliştirmeyi istiyoruz. Bu anlamda çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Yüzme branşında en başarılı ülkelerin başında gelen Avustralya’da, son teknoloji çalışmaları inceleyeceklerini belirten Nevruz Akan “Yüzme Federasyonumuzun, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile yaptığı organizasyonda, Avustralya’nın yüzme konusundaki son teknolojisini yerinde göreceğiz. Yüzme suları için Avrupa ve uluslararası standartlarca kabul edilen laboratuvarı İstanbul’a kazandırmak için ön incelemelerde bulunacağız. Amacımız yüzme sporunda kullanılan son teknolojileri takip ederek, bu sporu ileri seviyelere çıkarmaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı