REKLAMI GEÇ

Karahayıt’a sağlık merkezi şart

Karahayıt’a sağlık merkezi şart

Vali Yavuz Erkmen, Karahayıt’a sağlık ve tedavi amacıyla gelen yerli ve yabancı turistlerin, konaklama sürelerini arttırmak ve beldenin uluslararası turizmde daha iyi bir yerde olmasını sağlamak için kür merkezinin ve acil durumlarda müdahale yapabilecek tam donanımlı bir sağlık merkezinin şart olduğunu söyledi. Erkmen, Karahayıt’ta bunun için tesis yapımına müsait arazileri inceledi.

/ DENİZLİHABER / 23 Temmuz 2008 Çarşamba, 00:00

Vali Yavuz Erkmen, Denizli’nin önemli kaplıca ve sağlık turizmi merkezi olan Karahayıt Beldesi’nde yapılması düşünülen Kür ve Sağlık Merkezi için çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Karahayıt Belediye Başkanı İbrahim Vural’ı ziyaret etti.

Araziler değerlendirildi

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. F. Necdet Ardıç, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Halil Kumsar, İl Özel İdaresi yetkilileri, Özel Çevre Koruma Kurulu temsilcileri ve beldede faaliyet gösteren termal işletmelerin temsilcilerinin de katıldığı incelemelerde tesis yapımına müsait araziler değerlendirildi.

“Yatırımcıları çekmek için alt yapıyı hazırlıyoruz”

Vali Yavuz Erkmen incelemeler sırasında, beldemize sağlık ve tedavi amacıyla gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklama sürelerini arttırmak ve beldenin uluslararası turizmde daha iyi bir yerde olmasını sağlamak için kür merkezinin ve acil durumlarda müdahale yapabilecek tam donanımlı bir sağlık merkezinin gerekli olduğunu belirtti. Vali Erkmen, yabancı turların ilimize dolaylı olarak gelmesinden ziyade, Denizli’yi başlangıç veya bitiş noktası olarak kullanmaları için bu tarz yatırımları düşünmemiz gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca bölgede acil durumlarda kullanılmak üzere tam anlamıyla ilk müdahalenin yapılması için gerekli sağlık merkezinin şart olduğunu da ifade eden Vali Erkmen, yerli veya yabancı yatırımcıları bölgeye çekmek için gerekli altyapıyı hazırlamak için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Denizli Valiliği, İl Özel İdare Mahalli Hizmet Birliği, Pamukkale Üniversitesi, Karahayıt Belediyesi tarafından, yerel turistik tesis işletmecileri ve gerekirse yabancı yatırımcı işbirliği ile yapılması düşünülen merkezde, hastaların uzman doktor tarafından düzenlenen ve kontrol edilen bir kür programı çerçevesinde tedavi edilmeleri amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı