REKLAMI GEÇ

Acıpayam ve Bekilli kaymakamları FETÖ/PDY’den açığa alındı

Acıpayam ve Bekilli kaymakamları FETÖ/PDY’den açığa alındı

Acıpayam ve Bekilli kaymakamları, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında açığa alındı. Açığa alınan Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan, kısa bir süre önce aynı nedenle görevden alınan Karahan Daştan’ın yerine atanmıştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Kasım 2016 Pazartesi, 13:08

İçişleri Bakanlığı, FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 20 mülki idare amirini daha görevden uzaklaştırdı. 20 mülki idare amiri arasında Denizli’den de iki isim bulunuyor.

ÖNCE KAYMAKAM ŞİMDİ VEKİL FETÖ/PDY’DEN AÇIKTA
Karahan Daştan, Acıpayam Kaymakamı iken FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan örgütle bağlantısı olduğu gerekçesiyle eylül ayında açığa alınmıştı. Daştan’ın yerine Acıpayam’a vekil kaymakam olarak Denizli Kaymakam Adayı Serkan Ayhan görevlendirildi. Ancak, Ayhan da kendisinden önce görev yapan Daştan gibi “FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu” gerekçesiyle açığa alındı.

YAZ AYLARINDA KAYSERİ’DEN GELDİ
Yaz aylarında vekaleten Bekilli Kaymakamlığına atanan Mehmet Yıldız da, İçişleri Bakanlığı’nca “FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu” gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı