REKLAMI GEÇ

Başer: “15 Temmuz işgal girişimidir”

Başer: “15 Temmuz işgal girişimidir”

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Temmuz 2018 Pazartesi, 11:55

Başer, kKüresel güçlerin emrinde olan FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016’da ordu içerisine yerleşmiş asker görünümlü teröristlerince Türkiye’yi, hizmet ettikleri emperyalist güçlere teslim etme amacıyla işgal girişiminde bulunduğunu belirterek, “Allah’ın yardımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve ferasetiyle, milletimizin söz konusu vatan olduğunda
geri kalan her şeyin teferruat olduğu anlayışıyla tıpkı Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında olduğu gibi kahramanca duruş sergilemesiyle o karanlık gecede 15 saat içerisinde akamete uğratılmıştır. 15 Temmuz’da ne kadar büyük bir millet olduğumuzu, bir araya gelip kenetlendiğimizde ne destanlar yazabileceğimizi bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Böyle kahraman bir milletin ferdi olduğumuz için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. Milletimizin darbeler karşısında emsaline rastlanmayan 15 Temmuz direnişi ve dirilişi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde askeri darbelere son verdiği gibi, dış mihrakların da ülkemize karşı fiili güç kullanmasını caydıracak bir kahramanlık destanı olarak tarihteki yerini almıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz tarihin akışını değiştirmiştir. Tanklarla uçaklarla top tüfekle gelen teröristlere karşı iman dolu göğüslerini siper etmiş, kendi vergileriyle alınan milletin emrinde olması gerekirken emperyalistlerin emrine girip millete karşı ölüm kusan tankları, uçakları durdurmuştur” dedi.

15 Temmuz’un yeni Çanakkale zaferi olduğunu anlatan Başer, “Bundan sonra ülkemizdeki hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır. Bugüne kadar vatan savunmasında hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi, 15 Temmuz demokrasi mücadelesi şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz’u unutmayacağız ve asla unutturmayacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı