Başsavcı Alper’in ölümünün ardından dehşet veren paylaşımlar yapan avukat tutuklandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Başsavcı Alper’in ölümünün ardından dehşet veren paylaşımlar yapan avukat tutuklandı

Başsavcı Alper’in ölümünün ardından dehşet veren paylaşımlar yapan avukat tutuklandı

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in trafik kazasında hayatını kaybetmesinden sonra, sosyal medyada hakkında olumsuz paylaşımlarda bulunduğu için gözaltına alınan İzmir Barosu’na kayıtlı Ayşe Rabia Yüreklitürk, ‘Terör örgütü propagandası’ yapmak suçlamasıyla tutuklandı. Yüreklitürk, PAÜ ve eski rektörü Hüseyin Bağcı’nın da avukatlığını üstleniyordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Mayıs 2017 Salı, 13:12

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’ye yönelik ilk iddianameyi hazırlayan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in geçen hafta trafik kazasında hayatını kaybetmesi, herkesi yasa boğdu.

İzmir Barosu avukatlarından Ayşe Rabia Yüreklitürk, Facebook hesabından paylaşımda bulundu, altına bir sosyal medya takipçisinin yaptığı yoruma da tepki gösterdi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı paylaşımların ardından soruşturma açtı, Avukat Ayşe Rabia Yüreklitürk İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

FETÖ İLE BAĞLANTILARI
Emniyette dört gün gözaltında tutulan Avukat Yüreklitürk, FETÖ’ye yönelik bağlantıları da ortaya çıktı. Polis araştırmasında, Ayşe Rabia Yüreklitürk’ün, 15 Temmuz’dan hemen önce boşandığı eşinin KHK ile üniversiteden atıldığı, çocuklarının FETÖ’yle bağlantılı okullarda okuduğu, yine Bank Asya’da da hesap hareketlerinin bulunduğu belirlendi. Ayrıca avukat Yüreklitürk’ün, halen tutuklu bulunan FETÖ sanığının, sağlık gerekçeleriyle salıverilmesi için Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’e ulaştığı, ancak talebinin kabul edilmediği de ortaya çıktı.

İŞLEMLERİNİN ARDINDAN MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ
Emniyette işlemleri tamamlanan Ayşe Rabia Yüreklitürk, adliyeye sevk edildi. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı’na ifade veren avukat Yüreklitürk, paylaşımında isim olmadığını ve başsavcıyı kastetmediğini öne sürdü.

İfadenin ardından Ayşe Rabia Yüreklitürk, tutuklanma istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Burada da üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Avukat Yüreklitürk, ‘Terör örgütü progandası’ yapmak suçlamasıyla tutuklanıp, Şakran Cezaevi’ne gönderildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı